Zdarzają się sytuacje, że budynek albo nie ma prawidłowo działającej hydroizolacji lub ta hydroizolacja została uszkodzona po jakimś czasie. Tradycyjna naprawa hydroizolacji to zadanie trudne i czasochłonne, bo wymaga odsłonięcia ścian danego budynku, a czasem nawet dokopania jego fundamentów. Na szczęście istnieje technologia, dzięki której proces ten można przeprowadzić szybciej i za mniejsze pieniądze.

Zastosowanie iniekcji ciśnieniowej w odtwarzaniu hydroizolacji

iniekcja ciśnieniowaWspomnianą we wstępie technologią jest iniekcja ciśnieniowa. Pozwala ona w o wiele szybszy sposób odtworzyć lub nawet stworzyć całkowicie od nowa całą hydroizolację budynku. Hydroizolacje czasem ulegają poważnym uszkodzeniom, przez które budynek nie jest już odporny na wilgoć. W takiej sytuacji zastosowanie iniekcji ciśnieniowej wydaje się doskonałym rozwiązaniem problemu. Technologia ta polega na wywierceniu potrzebnej liczby otworów w ścianie. W tych otworach instaluje się później tak zwane iniektory, za pomocą których wtłacza się pod ciśnieniem substancję uszczelniającą. Funkcję takiej substancji mogą pełnić na przykład żywice epoksydowe. Stosować można jednak także inne substancje. Będzie to zależeć od ogólnego stanu odnawianej hydroizolacji, jak również od surowca, z którego wykonane są ściany. Podobnie jest z iniektorami, które też dobiera się w zależności od sytuacji. Prawidłowo przeprowadzona iniekcja ciśnieniowa pozwala całkowicie odtworzyć uszkodzoną hydroizolację.

Hydroizolacja to bardzo ważny element budynku, dzięki któremu nasze ściany nie ulegają zawilgoceniu. Czasem zdarza się jednak, że hydroizolacja ulega uszkodzeniu i wymaga gruntownego odtworzenia. Wówczas najlepiej zdecydować się na zastosowanie iniekcji ciśnieniowej, która pomoże skutecznie odtworzyć hydroizolację.