Okulary ochronne są wyposażeniem standardowym i noszone są w naszym zakładzie przez cały czas, aczkolwiek w niektórych miejscach zwyczajnie nie wystarczają do skutecznej ochrony. Na takich stanowiskach używa się gogli ochronnych, zapewniających znacznie wyższy poziom ochrony oczu, aczkolwiek nie będących tak wygodnymi jak normalne okulary.

Najlepsze gogle ochronne do pracy

gogle univetGogle ochronne są stosowane wszędzie tam gdzie zwykłe okulary nie wystarczają, z jakiegokolwiek powodu. Najczęściej są one zamiennikiem okularów tam, gdzie wymagana jest najlepsza i najbardziej trwała ochrona, oraz doskonała widoczność. Niektóre gogle nie mają jednak dobrej wentylacji, głównie ze względu na zapewnianie ciągłej ochrony oczu przed wszystkimi zewnętrznymi czynnikami szkodliwymi, a przez to bywają dość niewygodne, i dość często ograniczają widoczność z racji parowania szyby. Nowoczesne gogle Univet, jakie od niedawna zaczęły być coraz bardziej polecane przez pracowników stanowisk obróbkowych nie mają natomiast tego problemu, gdyż zostały wyposażone w dość niespotykany jeszcze system odprowadzania ciepła. Oprawy gogli posiadają odpowietrzniki mające filtry przeciwpyłowe i przeciwchemiczne, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza podczas pracy, a tym samym na chłodzenie przestrzeni pomiędzy twarzą pracownika a goglami, zapobiegając parowaniu szyby.

Nie wpływają w żaden sposób na samą skuteczność gogli, które nadal chronią nie tylko przed fizycznymi zagrożeniami, ale również przed oparami i pyłami, doskonale sprawdzając się w najbardziej szkodliwych miejscach, głównie będących stanowiskami obróbkowymi. Gogle te mają uniwersalny rozmiar, możliwy do błyskawicznego dopasowania dzięki elastycznym pasom nośnym z możliwością ogromnie wygodnej regulacji.