Wybierając zlew do kuchni kobiety chcą połączyć przede wszystkim jego funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Szczególnie wtedy, kiedy zdają sobie sprawę, że taki zakup jest na lata. Dlatego też często zastanawiają się nad tym jaki zlewozmywak wybrać. Tym najbardziej popularnym jest metalowy. Łączy on wiele cech, które bardzo przydają się – zwłaszcza w kuchni. W sieci można znaleźć mnóstwo nie tylko samych zlewozmywaków, ale również inspiracji gdzie umieścić je w kuchni i jak fajnie zrobić z nimi przestrzeń. 

Zlew metalowy najczęściej wybierany do kuchni 

kuchenny zlew metalowyTo, że metalowe zlewy są najpopularniejsze i je najczęściej się wybiera na zakupach zostało już powiedziane. Jednak należy także zaznaczyć dlaczego to właśnie one są tym topowym numerem jeden. Przede wszystkim powiedzieć należy, że mają one dużą wytrzymałość na wysokie temperatury. W kuchni jest to niezwykle potrzebne. Wie to każda gospodyni, która chociaż raz odlewała wodę z ziemniaków czy makaronu. Temperatury są naprawdę wysokie, dlatego taka odporność jaką ma na nie kuchenny zlew metalowy przemawia za jego zakupem. Dodatkowo jest on dużo łatwiejszy w utrzymaniu czystości. W sklepach bardzo łatwo można nabyć specjalne mleczka do czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej. Nie tylko czyszczą, ale również przywracają dawny blask tym zlewom, które już jakiś czas są użytkowane. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie takiego zlewu musi odbywać się przy pomocy miękkiej gąbeczki lub ścierki. Szorowanie drucikiem sprawi, że zlew bardzo szybko zostanie zarysowany i nie da się tego w żaden sposób usunąć.   Zlewy wykonane z metalu są dosyć uniwersalnym rozwiązaniem do wnętrza. Znajdują się one praktycznie w każdej kuchni, w każdym domu. Nieważne, czy meble są w bieli, czerni czy czerwieni. Srebrny czy też szary zlewozmywak idealnie pasuje do każdego wnętrza. Trzeba jednak uważać jak kładzie się do mycia ostre przedmioty – na przykład noże. Tak samo jak drucik podczas czyszczenia tak samo i może mogą porysować zlew. 

Gdzie najlepiej jest usadowić zlew? Coraz częściej gospodynie decydują się na to, aby zlewy kuchenne montowane były w rogach kuchni. Wówczas to oszczędza się sporo miejsca roboczego na blacie. Po boku zlew jest dużo bardziej praktyczniejszy. Jeśli jednak ktoś decyduje się na montowanie normalnie, na prosto przy blacie decyzja o montażu najczęściej pada przy oknie. Wtedy to podczas mycia naczyń można spojrzeć co dzieje się za oknem. Dodatkowo wpada naturalne światło, dzięki czemu kuchnia jest lepiej oświetlona.