Izolacja dachu bardzo wykonywana jest za pomocą wełny, ponieważ jej waga jest niewielka, za to skuteczność duża. Trudno jest nie przyznać racji tej metodzie, ale nie można zapominać o zastosowaniu folii. Struktura wełny pozwala przenikać parze wodnej i wydostawać się poprzez dach. Aby nie tracić ciepła trzeba kupić folię, która ma właściwości paroszczelne. Nie ma innego rozwiązania. 

Izolacja folią paroszczelną

folia paroszczelnaPara wodna unosi się do góry, ponieważ jest ciepła. Jeśli zabezpieczymy się przed jej ulatnianiem poprzez dach, ograniczymy także spadek ciepła oraz rachunki za ogrzewanie. Folia paroszczelna jest świetnym dodatkiem do wełny termoizolacyjnej. Należy ją ułożyć tuż przy poszyciu dachowym, jeszcze przed układaniem wełny. Tym samym nawet jeśli para wodna przedostanie się przez wełnę, nie stracimy ciepłego powietrza w domu. Taka folia często jest już kładziona w standardzie, podczas budowy dachu. Jednak jeśli chcesz wyremontować poddasze, jest to coś, na co musisz się zdecydować. Do tego skroplona para nie zamienia się w zalegającą wodę. Odbija się od folii. Jest to ważne, aby wełna termoizolacyjna nie przesiąknęła wilgocią. Ta metoda pomoże Ci zniwelować rachunki za ogrzewanie o dziesięć procent w stosunku do całego roku. Do tego nie przepuści żadnej wody deszczowej, która przedostanie się przez łączenie dwóch arkuszy blachy dachowej.

Stosowanie takiej folii to bardzo dobry pomysł. Należy to zaplanować jak najwcześniej, aby nie musieć przerabiać poddasza. Folia nie obciąża konstrukcji dachowych. Jej waga jest bardzo niewielka, często nie przekraczająca dwóch kilogramów. Można ją stosować także przed płytą gipsową w ścianach działowych. Niektóre pomieszczenia są bardziej wilgotne, na przykład kuchnia. Folia to świetne wyjście.