Spośród wielu różnych sposobów pielęgnowania skóry, dużą popularnością cieszą się metody związane ze stosowaniem naturalnych specyfików. W ostatnich latach prawdziwym hitem stało się olejowanie skóry i włosów, a rynek opanowały ekologiczne (i nie tylko) produkty na bazie olejków uzyskiwanych z przeróżnych roślin. Sięgnięcie po dobro płynące z natury, sprzyja zachowaniu zdrowia i urody, stąd właśnie tak duże uznanie dla tych substancji.

Olej z rokitnika do pielęgnacji skóry

olej z rokitnika na twarzRokitnikowy olejek to prawdziwa bomba upiększających witamin. Przede wszystkim zawiera beta karoten, który nadaje mu piękną barwę, nie jest to jednak jedyny dobroczynny składnik. Oprócz niego, za właściwości upiększające odpowiadają również witaminy: K, C, E i B1, B2, B6 oraz przeciwutleniacze. Z tego względu można nałożyć olej z rokitnika na twarz, aby pozwolić mu czynić prawdziwe cuda z cerą, szczególnie tą problematyczną. Olejek świetnie się sprawdzi w przypadku skóry pomarszczonej albo przebarwionej, nadając jej zdrowy odcień i spłycając zmarszczki. Najlepsze efekty będą zauważalne po kilku tygodniach, dlatego warto trzymać się systematycznego nakładania. Najlepiej pielęgnację tę stosować raz w tygodniu, ale można robić to też częściej. Zaleca się, aby posmarowaną olejkiem skórę umyć po upływie maksymalnie dwóch godzin (choć można już po trzydziestu minutach), ponieważ dłuższe trzymanie go na twarzy nie jest konieczne. Już taki czas pozwala poprawić kondycję i wygląd cery, a wśród efektów na szczególną uwagę zasługuje ujędrnienie, uelastycznienie, wygładzenie i zregenerowanie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Dla osób borykających się z trądzikiem rokitnik również jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ sprzyja leczeniu szpecących krostek. Dobrze się on sprawdzi również latem, kiedy złagodzi problemy wynikłe z nadmiernego opalania.

Warto mieć na uwadze, że rokitnik, podobnie jak kurkuma, może zabarwić skórę na pomarańczowo. Nie jest to jednak efekt trwały, a do pozbycia się koloru wystarczy umyć twarz wodą z żelem albo mydłem. Można również domieszać do oleju rokitnikowego jakiś inny olejek (np. arganowy) albo ulubiony krem, aby jego właściwości barwiące nieco zmniejszyć. Należy także pamiętać, aby nie dotykać twarzą poduszek ani innych materiałów, ponieważ ulegną one zafarbowaniu, a plamy po olejku trudno sprać.