Nigdy nie miałam w kuchni zasłon ani rolet. Niczego co by mi dało odrobinę prywatności i oddzieliło mnie od sąsiadów. W zasadzie to nawet nie miałam takiej potrzeby, ponieważ mimo, że mieszkam na parterze nikt nie zaglądał mi w okna. Do czasu.

Zakup gotowych firan do kuchni

firany gotowe do kuchniKtóregoś razu stałam w kuchni i smażyłam naleśniki dla mojego syna, który je uwielbia. Odruchowo spojrzałam w okno i zauważyłam nową sąsiadkę, która wyszła z psem na trawnik. Zauważyłam, że zaglądała mi w okna. Nie miałam gotowych firan do kuchni, dlatego wszystko było widać przez okna. Pomyślałam, że może tak odruchowo spojrzała z ciekawości i w sumie to zignorowałam. Kilka dni później spotkałam ją przed blokiem. Po tym jak się ze mną przywitała, spytała gdzie kupiłam obraz, który widać u mnie w kuchni. Zdenerwowałam się, bo to oznaczało, że porządnie zlustrowała mi mieszkanie i pewnie nie pierwszy raz zaglądała mi w okno. Od razu wiedziałam, że najlepiej będzie jak zainwestuję w firany. Mama mi doradziła, że firany gotowe do kuchni są najlepsze. Posłuchałam jej rady i kupiłam gotowe zazdrostki, które nieco przysłoniły moją kuchnię a jednocześnie nadal wpuszczały trochę światła. Dzięki temu czułam się swobodniej we własnej kuchni a nowa sąsiadka nie zaglądała mi przez okno do domu. Niemniej jednak zwróciłam jej uwagę, że nie życzę sobie, aby w tak ostentacyjny sposób zaglądała mi do mieszkania. Jednocześnie, ale bez żadnego przekąsu, dodałam, że jeśli jest ciekawa jak mieszkam to zapraszam do siebie na kawę. W sumie długo nie musiałam czekać aż się u mnie pojawi, bo już następnego dnia zapukała do moich drzwi z ciastem. Ciasto zrobiła własnoręcznie i było naprawdę bardzo pyszne. Dawno nie jadłam tak dobrego i domowego ciasta. Podczas naszej rozmowy okazało się, że Magdalena – bo tak miała na imię, jest artystką i interesuje się sztuką, dlatego też ten obraz zwrócił na siebie jej uwagę. Wszystko stawało się powoli dla mnie jasne i było mi coraz bardziej wstyd, że tak powierzchownie ją potraktowałam.

Mimo wszystko byłam zadowolona, że dzięki temu moja kuchnia zyskała nowy blask i wygląd. To kolejny dowód na to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Widocznie tak miało być, abym zrozumiała, że okna potrzebują pięknych firan, które odświeżą ich blask i nadadzą uroku.