Podłoga w każdym domu jest niezwykle ważnym elementem wystroju. Bardzo wiele osób stara się, aby jej wygląd był spójny z wyglądem ścian oraz całego wnętrza. Z tego też powodu dobór elementów do wyłożenia podłogi odgrywa bardzo dużą rolę. Podłogę możemy bowiem wykończyć poprzez położenie płytek terakotowych, paneli, parkietu, czy płyt betonowych. Wybór materiału zależy jak najbardziej od nas.

Jaki rodzaj posadzek jest najmodniejszy?

najmodniejsze betonowe posadzki w domuIstotne są bowiem tylko dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest nasz gust. Drugą budżet, jaki możemy przeznaczyć. Istotne może być także pomieszczenie, w którym chcemy położyć podłogę. Trudno jest sobie wyobrazić kamienną podłogę w salonie. Niemniej jednak najmodniejsze betonowe posadzki w domu bardzo często kładzione są w kuchni, czasem w przedpokoju, a niezwykle rzadko w salonie. Do wyłożenia betonowej posadzki konieczne są betonowe płyty dekoracyjne. Taki rodzaj płyt możemy kupić w wielu miejscach. Do wyboru są sklepy producentów, duże markety budowlane, czy nawet zakup ich w internecie. Należy jednak pamiętać, że zakup ich w internecie wiązać się będzie z koniecznością zapłacenia kosztów przesyłki. Cena dekoracyjnych płyt betonowych jest nieznacznie wyższa niż cena kafelek, czy paneli podłogowych. Jednakże należy mieć na uwadze, że położenie płyty betonowej jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż położenie parkietu. Płyty betonowe nie wymagają tak dużej konserwacji. Wystarczy je tak naprawdę jedynie umyć. Drugą zaletą jest także ich dużo większa trwałość. Parkiet, czy panele ulegają bowiem szybkiemu zarysowaniu. Z tego też powodu bardzo często wymagają renowacji, która wymaga czasu, a czasem też pieniędzy. W związku z tym płyty betonowe są lepszym rozwiązaniem dla osób, które posiadają w domu małe dzieci. Należy jednak pamiętać, że płyty betonowe nie są dobrym rozwiązaniem na podłogi w pokoju.

W związku z tym konieczne jest odpowiednie dobranie rodzaju podłogi do danego pomieszczenia. Należy pamiętać, że płyty betonowe z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane są dość chłodne z dotyku. Z tego też powodu sprawiają, że pomieszczenie wygląda mniej przytulnie, bardziej surowo. Nawet próby położenia na nim dywanu sprawiają, że nadal pomieszczenie jest mniej przytulne, niż takie wyłożone panelami, czy parkietem.