Kilka lat temu razem z moim mężem i całą naszą rodziną postanowiliśmy, że jest to odpowiedni czas na budowę naszego całkiem nowego domu. Było to dokładniej rzecz ujmując jakieś siedem do ośmiu lat temu. Teraz natomiast stoimy przed kolejnym zadaniem, jakim jest studnia kopana.

Jakie pompy głębinowe do studni kopanej wybrać?

pompa głębinowa do studni kopanejPoszukujemy aktualnie wszelkich możliwych informacji na temat dostępnych na rynku pomp głębinowych do studni kopanej. Okazało się bowiem, że będzie to dla nas najlepsze rozwiązania. Chodzi tutaj przede wszystkim o ukształtowanie terenu oraz fakt jak duża odległości dzieli nasz nowy jednorodzinny dom od najbliższego wodociągu. Aktualnie fizycznie nie jest możliwe podłączenia nas do sieci wodociągowej. Jednak taka pompa głębinowa do studni kopanej spełnia doskonale swoje zadania. Pompy dają radę z dostarczeniem wody do jednoosobowych domów. Co ważne, w przypadku takie rozwiązania odchodzi nam całkowicie płatność za wodę, będzie mieć tym samym bez przerwy darmową dostawę wody. Jednak bardzo ważny jest wybór odpowiedniej pompy, która będzie w stanie pracować non-stop. Dodatków trzeba wybrać taki model, który może pracować w ziemie, jest tym samym całkowicie mrozoodporny. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Oczywiście trzeba brać pod uwagę głębokość samej studni kopanej. W przypadku jej całorocznego użycia musi ona być bardzo głęboka, chodzi tutaj przede wszystkim o niedopuszczenie do zamarzania wody na zimę.

Niektóre modele pomp głębinowych do studni kopanych są wyposażone dodatkowo w system grzewczy, który jest pomocny przy bardzo niskich temperaturach. Co ważne, na prawie każdy model pompy można otrzymać bardzo długą gwarancję. W czasie trwania gwarancji niektórzy producenci oferują bezpłatny serwis, co jest udogodnieniem.