Prezent zawsze jest wyrazem naszego szacunku i sympatii, jednak zwłaszcza prezent dla mamy ma szczególny wydźwięk, jakby nie było jest to zwykle jedna z najważniejszych osób dla nas. Co można podarować tej tak bliskiej nam osobie? Oto kilka ciekawych podpowiedzi, które mogą sprawdzić się zarówno w przypadku imienin, urodzin Dnia Matki jak i każdej innej okazji.

Modna mama – czyli odzież i dodatki

Ciekawym pomysłem na prezent dla kobiety zawsze jest ciekawa odzież czy też akcesoria, jednak taki prezent to zawsze pewne ryzyko. Na co należy uważać, jeśli chodzi o odzież? Po pierwsze rozmiar, jeśli chcemy kupować ubrania musimy go dobrze znać. Zarówno za małe jak i za duże ubrania będą stanowić nie wynoszony prezent, dodatkowo liczmy się jednak z tym, że jeśli źle dobierzemy rozmiar możemy mamę urazić, niecelowo oczywiści.

torebka puccini

W przypadku akcesoriów i dodatków takich jak:

  • buty
  • torebki
  • apaszki
  • biżuteria

musimy uwzględnić styl jaki dana kobieta lubi, co zresztą także i tyczy się ubrań. Określenie stylu jest bardzo ważne, choć są pewne małe triki, które mogą nam tu pomóc. np. mało której kobiecie nie spodobają się ekskluzywne torebki puccini czy też markowe buty z dobrej skóry. Marka jest także czymś czym możemy się kierować przy odzieży, jeśli nie jesteśmy do końca pewni co do stylu można postawić na włoskie ubrania, czy jakaś markę którą często u mamy widujemy, wówczas prawdopodobieństwo na to, że mamie taki prezent przypadnie do gustu będzie większe. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie znamy się na modzie i upodobaniach mamy to warto pomyśleć o jakimś bezpieczniejszym prezencie.

Kosmetyki – kremy przeciwzmarszczkowe, perfumy

kremy przeciwzmarszczkoweInnym dość powszechnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prezenty dla kobiet są kosmetyki. Jest to jednak temat dość rozległy, jakie zatem kosmetyki warto prezentować? Według portalu ibeauty.pl Cciekawym pomysłem są zawsze dobre perfumy, jednak i to jest dość ryzykowny pomysł. Zwykle sprawdza się tylko, jeśli znamy dobrze upodobania mamy, bądź jeśli wybierzemy perfumy których ona na stałe używa, choć wówczas radość z prezentu jest mniejsza. Jeżeli nie orientujemy się czy nasza mama bardziej lubi nuty kwiatowe drzewne czy owocowe, lepiej poszukać innego pomysłu. Dla znających się na makijażu, o ile oczywiście sama zainteresowana się maluję, dobrym pomysłem mogą być kosmetyki do makijażu. Wybór odpowiedniego podkładu, pudru czy cieni do oczy jednak nie jest taki prosty, dlatego jest to rozwiązanie głównie dla kobiet, które o makijażu co nieco wiedzą. Bezpieczne rozwiązanie w przypadku kosmetyków to choćby kremy przeciwzmarszczkowe. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe to dość spory wydatek, dlatego też doskonale sprawdzają się jako prezent. Warto także rozważyć jakieś oryginalne balsamy i masła do ciała jakichś renomowanych marek.

Relaksująca kąpiel

KosmetykiDla fanek gorących kąpieli idealnym prezentem mogą okazać się kosmetyki do kąpieli. Warto zanim coś wybierzemy podpytać jakie zapachu lubi mama lub też sprawdzić czego używa na co dzień. Pamiętajmy o tym, że to że coś nam się podoba nie musi oznaczać, że i mamie przypadnie to do gustu. Niemniej szukając pomysłu na prezent wśród kosmetyków kąpielowych według wizaz.pl warto rozważyć takie rozwiązania jak:

  • słodycze kąpielowe (pralinki kąpielowe, batoniki kąpielowe czekolada kąpielowa, kwiatki kąpielowe, itd),
  • sole do kąpieli,
  • kule do kąpieli,
  • zestawy prezentowe.

Szczególnie ciekawie prezentują się tak zwane słodycze kąpielowe, nie tylko mają one bardzo ciekawy zapach, ale także i walory estetyczne, dzięki czemu mogą one także stanowić ozdobę łazienki. Pamiętajmy jednak o tym, ze ich zapach zwykle jest dośc słodki, a co za tym idzie nie każdemy musi on przypaść do gustu.

Stylowe dekoracje – świece

świeceCiekawym i dość popularnym pomysłem dla kobiet są także świece, choć zaznaczyć należy że nie każdy lubi tego typu dekoracje i należy mieć to na uwadze. Jeżeli chodzi jednak bezpośrednio o wybór to możliwości jest tu bardzo wiele, mogą to być zarówno świece dekoracyjne jak i zapachowe, ich wybór to kwestia indywidualna. Warto jednak wybierać te dobrej jakość jak np. świeczki woodwick. Są to świeczki zapachowe dostępne w bardzo wielu wariantach, o dobrej jakości, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich do każdego gustu. Oczywiście marka nie jest jedyną rzeczą na jaką powinniśmy patrzeć, należy także brać pod uwagę to z jakich materiałów została ona zrobiona, jak i to czy się może spodobać.

Na koniec kilka słów..

Robienie prezentów nigdy nie jest kwestią łatwą i zwykle wszystkim sprawia to sporo problemów. Dlatego jeśli nie możemy znaleźć dobrego rozwiązania warto zapoznać się z radami i wskazówkami osób trzecich, może w ten sposób uda nam się znaleźć jakieś ciekawe inspiracje.

Kategorie: Prezent

1 komentarz

Iwona · 26 czerwca, 2017 o 6:23 am

Również, jeśli mama ma jakieś pasje, to prezent można dopasować prezent właśnie do nich. Czasem również fajnym pomysłem mogą być gadżety spersonalizowane, np jakiś kubek czy ręcznik

Dodaj komentarz

Avatar placeholder