Jestem właścicielem firmy budowlanej. Dopiero rozkręcam biznes. Ostatnio trafiła mi się oferta budowy wielkiego wieżowca w centrum miasta. Ani się obejrzałem, a budowa rozwinęła się tak szybko, że zaczęły się prace na wysokościach. Musiałem zainwestować w kupno dźwigu, aby moi pracownicy mogli dalej prowadzić swoje prace. Postanowiłem postawić na coś sprawdzonego i sprawne, co mogłoby mi służyć przez długie lata prowadzenia firmy budowlanej. 

Znalazłem sprawny dźwig w Łodzi

sprawne dźwigi - łódźPoszukiwania odpowiedniego sprzętu rozpocząłem od przeglądarki internetowej. Dobrze wiedziałem, że w tym miejscu znajdę dużo ofert i będę je mógł od razu porównać. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: sprawne dźwigi – łódź i zacząłem przeglądać wyniki. Znalazłem jedno bardzo ciekawe ogłoszenie. Ktoś oferował na sprzedaż sprawny dźwig. Dźwig był do odbioru niedaleko Łodzi, także nie musiałbym po niego zbyt daleko jechać. Miał on bardzo duży udźwig, nawet do dwudziestu tysięcy kilogramów, co zdarza się dosyć rzadko. Widać było, że jest to profesjonalny i fachowy sprzęt. Jego wysokość podnoszenia wynosiła do trzydziestu metrów, co było dla mnie wystarczające, gdyż zdecydowana większość budynków nie sięgała wyżej niż 10 piętro, a taka wysokość pozwoliłaby z pewnością dostać się na dachy takich budynków. Dźwig był cały czas na chodzie. Właściciel sprzedawał go dlatego, że szukał dla siebie nowszego modelu. On miał już dużo bardziej rozwiniętą firmę, i taki dźwig był dla niego zbyt mały. Dla mnie jednak był wystarczający. Kolejną jego zaletą był fakt, że był zarejestrowany w Polsce i miał podbity przegląd OC oraz był prawidłowo serwisowany. Dźwig był w dobrym stanie, nie miał uszkodzeń ani śladów nadmiernego użytkowania, dlatego zdecydowałem się go zakupić. Podpisałem umowę, a następnie załatwiłem jego transport na moją budowę.

Moi pracownicy byli bardzo zadowoleni z tego sprzętu. Operator dźwigu powiedział, że maszyna jest sprawna i prosta w obsłudze. Nie miał z nią żadnych problemów. Bardzo szybko i sprawnie podnosiła nawet ciężkie płyty i betonowe bloki. Co ważne miała też specjalne zabezpieczania, które umożliwiały bezpieczną prace. Dzięki zastosowaniu dźwigu, prace na mojej budowie posuwały się szybko i bezproblemowo. Teraz musiałem już tylko dbać o odpowiednią konserwację mojej maszyny budowlanej.