Od trzech miesięcy jestem właścicielką psa rasy maltańczyk. Jest to mój pierwszy czworonożny przyjaciel. Od dziecka rodzicie wpajali mi, że posiadanie zwierzaka to ogromna odpowiedzialność. Dlatego, nim zdecydowałam się na nowego członka rodziny, czytałam dużo poradników o psach, czytałam różne fora behawiorystyczne. Wybór rasy również nie był przypadkowy, szukałam rasy niewielkich rozmiarów, łatwej w ułożeniu a jednocześnie aktywnej. Kolejnym etapem było znalezienie sprawdzonej hodowli. Ku mojemu zdziwieniu z niczym problemów nie było i nowy towarzysz pojawił się przy moim boku.

Znalazłam sklep z najlepszymi smyczami dla małych psów

najlepsza smycz dla małego psaNiestety, jak to bywa w praktyce, po trzech miesiącach posiadania psa zauważam co kompletnie mi się przy nim nie przydało, bądź co okazało się niezwykle słabej jakości. Jedną z takich rzeczy była akurat smycz. Polecana smyczka przez znajomych okazała się po pierwsze strasznie niewygodna przy zakładaniu, a po drugie już po kilku wyjściach na spacer, widać widoczne ślady użytkowania. Dlatego postanowiłam poszukać więcej sklepów online. Czytałam opinie tak, aby drugi zakup był bardziej trafiony. Po kilku dniach przeszukiwania internetu udało się znaleźć sklep z akcesoriami dla pupili. Moją uwagę przykuło zdjęcie małego maltańczyka na smyczy. Po przeczytaniu opisu producenta, składu materiału z jakiego smycz została wykonana, od razu przyszła mi myśl, że jest to najlepsza smycz dla małego psa. Postanowiłam zaryzykować i zamówiłam różową smyczkę. Na drugi dzień paczka była już u mnie, smycz była starannie wykonana, lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Cena również była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ na poprzednią smycz wydałam praktycznie dwa razy więcej pieniędzy.

Teraz mijają dwa tygodnie od naszego pierwszego spaceru. Bez wątpienia nie mogłam trafić na lepszy produkt. Nawet dla aktywnego zwierzaka smycz sprawdza się idealnie, ponieważ jest możliwość przymocowania jej do paska spodni, dzięki czemu ja spokojnie mogę biegać nie obawiając się, że smycz się ode mnie odczepi, a pupil ucieknie. Po prostu codzienne długie spacery są teraz samą przyjemnością. Dla mnie jako właściciela najważniejsze jest bezpieczeństwo mojego pupila i w stu procentach dzięki temu produktowi tak się czuję.

Kategorie: Zwierzęta