Od kilku lat pracuję jako kosmetyczka. Od początku mojej drogi zawodowej, udało mi się bardzo szybko rozwinąć. Cały czas dbam jednak o poszerzanie zakresu moich usług i zwiększanie swoich kompetencji. Ostatnio spora ilość klientem zaczęła się mnie pytać o makijaże permanentne. Zauważyłam, że są one obecnie bardzo modne. Jednakże kobiety szukają doświadczonych pod tym względem kosmetyczek, ponieważ efekt takiego makijażu utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Wolą więc nie ryzykować wizyty w przypadkowym salonie.

Poszukiwania szkolenia z makijażu permanentnego

szkolenie z makijażu permanentnego - śląskWobec tego zdecydowałam się odbyć profesjonalne szkolenie z makijażu permanentnego – Śląsk to okolica, w której szukałam odpowiedniego ośrodka szkoleniowego. Nie ukrywam, że zależało mi na tym, aby szkolenie okazało się tanie i profesjonalne. Całe szczęście znalezienie takiego szkolenia, wcale nie było takie trudne. W wybranej przeze mnie okolicy znalazłam bardzo dobrą szkołę wieczorową dla dorosłych, która oferowała profesjonalne szkolenia kosmetyczne z zakresu makijażu permanentnego zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych w zakresie wykonywania różnorodnych makijaży. Najbliższe szkolenie, które mnie interesowało zaczynało się już za kilka dni, dlatego zdecydowałam się na niego od razu zapisać. Nie miałam na co czekać. Szkolenie było bowiem dostępne w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie, a w dodatku pozostały już ostatnie wolne miejsca. Szybko przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Szkolenie było bowiem prowadzone przez doświadczone kosmetyczki i wizażystki, które podpowiadały nam na co powinnyśmy zwracać uwagę i jakich sprzętów oraz kosmetyków najlepiej używać przy przeprowadzaniu zabiegów z zakresu makijaży permanentnych. Bardzo dużo się tam nauczyłam, a co najważniejsze zdobyłam praktykę. Na początku praktykowaliśmy na sztucznej skórze, a potem na modelkach.

Byłam bardzo zadowolona z tego kursu, ponieważ odbywało się w odpowiadających mi godzinach. Udało mi się tam nawet nawiązać kilka ciekawych znajomości. Jednakże, jak można się spodziewać najważniejsze było dla mnie to, że nauczyłam się wykonywać profesjonalne makijaże permanentne i zdobyłam certyfikat ukończenia prestiżowego szkolenia. Teraz moje klientki, chętnie korzystają z takiej usługi w salonie.