Cudze chwalicie, swego nie znacie – to przysłowie często się sprawdza. Wszyscy zachwycają nie różnymi miejscami na świecie, a tymczasem w Polsce też nie mamy się czego powstydzić. Są parki narodowe, piękne szlaki górskie, jeziora i wiele innych pięknych miejsc, o których nie każdy wie. Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby podziwiać piękne widoki.

Możemy być dumni z polskich winnic

polskie winniceW Polsce można znaleźć naprawdę wiele pięknych miejsc, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Większość wielbicieli takiego trunku jak wino, często nie wie, że w naszym kraju też się je produkuje. Wszyscy kojarzą dobre wino z takimi krajami jak Francja, Hiszpania, Włochy czy Portugalia, a tymczasem na naszym rodzimym podwórku możemy znaleźć polskie winnice, które zajmują się produkcją równie dobrego jakościowo wina. Mało kto o tym wie, ale winnic na mapie Polski z roku na rok przybywa i mają się świetnie. Bardziej wtajemniczeni fani wina słyszeli o polskich winnicach, które jakością śmiało mogą konkurować z tymi zagranicznymi. Warto zainteresować się tematem i na najbliższym urlopie samemu się o tym przekonać. Winnice są zlokalizowane zazwyczaj w malowniczych rejonach Polski, tak więc przy okazji będziemy mogli zrobić sobie wycieczkę krajoznawczą. Na terenie winnicy często można spotkać właścicieli lub pracowników, którzy chętnie udzielą nam różnych informacji i opowiedzą o produkcji wina. Na miejscu zazwyczaj jest też możliwość degustacji wyrabianych na miejscu trunków.

Lubimy chwalić się wycieczkami i podróżami zagranicznymi, podziwiamy piękne winnice na południu i zachodzie Europy, a tymczasem wystarczy rozejrzeć się w Polsce, poszperać w internecie i znaleźć możemy naprawdę pięknie zlokalizowane winnice u nas, które produkują świetnie jakościowe wina, niczym nie urągające tym zagranicznym.