Jeśli wydaje się nam, iż praca animatora jest banalnie prosta, a do tego nie wymaga większego przygotowania to powinniśmy wiedzieć, że tak nie jest. W studiu animacji pracuje wiele osób odpowiedzialnych za różne elementy, ale tak samo czasochłonne. To wielogodzinne planowanie, testy oraz zatwierdzanie, aby móc kontynuować pracę. Dlatego warto znać schemat postępowania typowego animatora, aby poznać jak wygląda funkcjonowanie firmy tym się trudniącej.

Animacja w kilku etapach

innowacyjne studio animacjiGdy chcemy pracować w studiu trudniącym się projektowaniem animacji musimy wiedzieć, że to praca wymagająca. Musimy nie tylko znać się na wybranych programach, ale również doskonale organizować swoją pracę, umieć wyszukiwać niezbędnych informacji oraz być gotowym na to, że wiele wersji projektu nie przejdzie. Dodatkowo innowacyjne studio animacji wprowadza podział obowiązków, nawet gdy mowa tutaj o samych animatorach. Praca ta polega na planowaniu etapów. Są to przede wszystkim etap wymyślania ciekawych rozwiązań do danej sceny oraz szybkie rysunki je pokazujące, aby móc stwierdzić czy to ciekawa opcja. Kolejnym zadaniem jest wyszukanie różnych referencji, które mogą pasować do naszej pracy. Jeśli nie znajdujemy tego co jest nam potrzebne warto samodzielnie nagrać krótkie scenki, gdzie będziemy robić dany ruch. Później stwórzmy storyboard, czyli szybkie rysunki, chociaż nieco dokładniejsze niż na początku. Na tym etapie warto zasięgnąć opinii innych. Gdy pomysł się przyjmie rozpoczynamy pracę. Często jednak okazuje się, że i tak musimy odnaleźć więcej referencji albo uznajemy, iż coś nienaturalnie wygląda. W trakcie animowania musimy być pewni, ponieważ każde zmiany lub rozpoczynanie projektu od nowa są ogromnym obsunięciem czasowym dla przedsiębiorstwa. Dlatego na początku warto solidnie przygotować się do pracy.

Aby praca animatora w studiu była jak najlepsza musimy przede wszystkim zadbać o to, aby była odpowiednio rozplanowana. Dlatego liczy się to, aby pomysł był pewny, a wyszukiwane do niego referencje dobrej jakości. Gdy przychodzi do pracy w programie to już jedynie kwestia obsługi danych funkcji, co często trwa nieco krócej niż wcześniej podane elementy. Warto jednak wiedzieć, że to bardzo przyjemna praca dla wielu osób na rynku pracy.