Samochody terenowe ulegają zużyciu znacznie szybciej niż pojazdy drogowe, zwłaszcza jeśli są używane do jazdy offroadowej. Nic więc dziwnego iż razem z kolegami z drużyny używamy najróżniejszych preparatów, które mają na celu zabezpieczyć samochody przed uszkodzeniami jakiegokolwiek rodzaju. Nie są to tylko środki do konserwacji zewnętrznych elementów samochodu, ale również preparaty służące do ochrony wewnętrznych części, głównie silnika.

Środki do zabezpieczania silnika samochodowego

najlepszy dodatek do oleju silników benzynowychDodatki do benzyny samochodowej są najczęściej stosowanymi przez nas preparatami, gdyż są nie tylko skuteczne, ale również bardzo łatwo dostępne. Mają one bardzo odmienne działanie, w zależności od rodzaju, aczkolwiek wszystkie aplikowane są w taki sam sposób, jako dolewka do baku napełnionego benzyną. Każdy preparat wtłaczany jest do komory silnika podczas spalania, i tam wykonuje swoje zadanie. Najlepszy dodatek do oleju silników benzynowych wedle naszej drużyny to ceramizer, mający na celu odnawianie silnika i usuwanie mikrouszkodzeń. Preparat ten usuwa zarysowania spowodowane kontaktem twardego osadu z powierzchnią komory silnika lub jego pozostałymi częściami w podobny sposób do preparatów do odnowy karoserii, a tym samym znacząco zwiększa wytrzymałość i żywotność silnika, co widoczne jest zwłaszcza podczas intensywnej jazdy terenowej, bardzo obciążającej nawet najlepszy silnik samochodowy. Jego działanie nie jest być może widoczne już po pierwszym użyciu, aczkolwiek efekty są zauważalne po dłuższym przebiegu, gdy problemy z silnikiem zaczynają być widoczne. Regularne używanie owego środka znacznie zmniejsza możliwość wystąpienia poważnych awarii silnika, zatarcia, lub wielu problemów które spowodowane są uszkodzeniami wnętrza komory.

Nie jest to jednak jedyny środek dodatkowy do benzyny, gdyż równie przydatny okazuje się preparat oczyszczający komorę silnika z osadu pospalinowego, szlamu i resztek benzyny. Czyści on wnętrze silnika i zapobiega możliwości wystąpienia poważnych uszkodzeń, ale również zanieczyszczenia paliwa pozostałościami, zalegającymi w komorze spalinowej samochodu. Jest to jeden z najprzydatniejszych preparatów dodatkowych, i przydaje się w każdym samochodzie, niezależnie od jego zastosowania i czasu pracy.

Kategorie: Motoryzacja