Bez wątpienie, co to jemy na ogromny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ pożywienie jest dla nas źródłem niezbędnych witamin i minerałów, a także składników odżywczych. Jeżeli dieta będzie niewłaściwie zbilansowana, to może dojść do znaczących braków.

Dla kogo są konsultacje dietetyczne?

konsultacja dietetyczna krakówMogłoby się wydawać, że w dobie internetu, kiedy mamy wiedzę na wyciągnięcie ręki, każdy powinien wiedzieć co i kiedy jeść, a jednak tak nie jest. Ciągle wiele osób ma problem z utrzymaniem stałej wagi, zrzuceniem zbędnych kilogramów czy też z likwidacją szkodliwych produktów z jadłospisu. Można samodzielnie komponować swoją dietę, ale trzeba mieć świadomość wartości odżywczych. Jeżeli jej nie mamy, to niezbędna będzie konsultacja dietetyczna Kraków jest miastem, w którym znajdziemy sporo prywatnych gabinetów dietetycznych. W większości przypadków konsultacje sprowadzają się do przeprowadzenia wywiadu, wykonania niezbędnych pomiarów i ewentualnie podstawowych badań. Na tej podstawie dietetyk ustala indywidualny plan żywienia, który uwzględnia konkretne zapotrzebowanie. Klienci otrzymują gotowy plan dietetyczny, który zawiera cztery lub pięć posiłków dziennie, o określonej wartości kalorycznej. Jeżeli dana osoba będzie się trzymać wyznaczonej diety i przestrzegać udzielonych wskazówek, to z pewnością zamierzony cel będzie osiągnięty. Oczywiście każdy organizm jest inny, ale zdrowa odpowiednio zbilansowana dieta jest dobra dla każdego z nas. Jeżeli chodzi o cenę konsultacji, to przeważnie kosztuje ona około 100 – 200 zł.

Z konsultacji dietetycznych może skorzystać każdy, ponieważ są one powszechnie dostępne, choć przeważnie korzystają z nich osoby, które mają pewne problemy zdrowotne lub chcą schudnąć. To idealne rozwiązanie dla osób, które się nie znają na właściwym odżywianiu.