Standardowe deski snowboardowe o najprostszych kształtach wystarczały w zupełności każdemu amatorowi czy entuzjaście rekreacyjnej jazdy, aczkolwiek profesjonalni snowboardziści często sięgali po bardziej wyspecjalizowane odmiany. Wyczynowe deski były bowiem dopasowywane do specyficznego stylu jazdy i wymagały bardzo wysokiego poziomu umiejętności, choć pozwalały na wykorzystywanie technik niemożliwych do użycia na zwykłej desce.

Wyczynowe deski dla zaawansowanych

deski snowboardowe sklepJednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów wyczynowych desek były odmiany zwężane, umożliwiające bardzo szybką zmianę kierunku jazdy, czy najbardziej agresywne manewry. Najczęściej stosowane były przez snowboardzistów wyczynowych na krótkich, aczkolwiek bardzo stromych trasach i na pokazach manewrów snowboardowych. Równie popularną odmianą była deska o zakrzywionej powierzchni oraz rdzeniu z tworzyw sztucznych, o wiele bardziej elastyczna niż podstawowy wariant. Pozwalała ona na znacznie bezpieczniejsze wykonywanie wszelkich akrobacji podczas jazdy, i uznawana była za wytrzymalszą i odporniejszą niż pozostałe odmiany. Profesjonalne deski wyczynowe nie były jednak często dostępne w sklepach sportowych zajmujących się sprzedażą amatorskiego sprzętu, gdyż nie cieszyły się dużą popularnością wśród amatorów snowboardu, pojawiając się wyłącznie w najbardziej profesjonalnych punktach dla entuzjastów. Zakupy w takich sklepach miały tą niewątpliwą zaletę iż w razie braku wybranego egzemplarza na stanie, dowolne deski snowboardowe sklep mógł sprowadzić od producenta na zamówienie, zwłaszcza jeśli posiadał status autoryzowanego punktu sprzedaży owego producenta. Zamówienie najbardziej egzotycznego czy niespotykanego modelu deski snowboardowej oraz wszelkiego wyposażenia dodatkowego było więc bardzo łatwe.

Dostawy do autoryzowanych punktów wykonywano bardzo często, więc czas realizacji zamówienia nie należał do szczególnie długich. Załogi profesjonalnych sklepów snowboardowych często aktywnie uczestniczyły w sporcie, więc chętnie wymieniały się informacjami czy doświadczeniami z klientami, doradzając wybór sprzętu czy usprawnień do profesjonalnych, zaawansowanych desek wyczynowych. Punkty te były więc bardzo często odwiedzane przez weteranów snowboardu, szukających nowoczesnego sprzętu.

Kategorie: Sport