Często mamy mają dylemat czy posyłać malucha do żłobka, ponieważ rozłąka z nimi powoduje u nich obawy. Do tych placówek są przyjmowane maluchy w wieku od kilku miesięcy do momentu aż ukończą trzeci rok życia. Zapisanie dziecka do żłobka nie jest obowiązkowe, tak samo jak do przedszkola, zatem rodzice mają dowolność wyboru.

Które przedszkola są najlepsze?

przedszkole niepubliczneLudzie są społecznymi istotami i to od samego urodzenia, dlatego podświadomie dążą do poznawania nowych ludzi. Małe dzieci przeważnie nie mają oporów przed wspólną zabawą z obcymi rówieśnikami, dlatego też w piaskownicy czy na placu zabaw zawsze jest ich pełno. Rodzice, którzy nie mogą dłużej zostać z dzieckiem w domu niż do momentu, kiedy ukończy trzy lata, posyłają go do przedszkola. Tego typu placówki przyjmują maluchy w wieku od trzech lat, które są już odpieluchowane, czyli załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne do toalety albo na nocnik. W przedszkolu  dzieci mają zapewnione profesjonalne zajęcia rekreacyjne i dydaktyczne oraz mają wydzielony czas na swobodną zabawę, spacery, posiłki i drzemkę popołudniową. Rodzice często wolą zapisać dziecko do prywatnego przedszkola, ponieważ ma ona tam zapewnioną nieco większą ilość dodatkowych zajęć. Poza tym jakość opieki i ilość godzin jaką maluchy mogą spędzić w placówce są takie same. Polecane przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy jest w stanie przyjąć każdego roku około trzydziestu – czterdziestu maluchów, które są podzielone na kilka, mniejszych grup. Przed wyborem najlepszego przedszkola, warto sprawdzić jakie zajęcia ma w ofercie, co się wlicza do opłaty miesięcznej w formie czesnego czy jakie wyżywienie jest dostępne. Godziny otwarcia danych placówek są przeważnie zbliżone do siebie, aby każdy pracujący rodzic mógł swobodnie dziecko zaprowadzić przed pracą i odebrać go po niej.

W przestrzeni publicznej działają przedszkola publiczne oraz prywatne. Te pierwsze są w znacznej części finansowane przez urzędy miejskie, natomiast rodzice opłacają głównie wyżywienie i kilka dodatkowych godzin, które maluch spędza w przedszkolu. Niepubliczne przedszkola są w stu procentach płatne, dlatego też generują dla rodziców większe koszty, ale często mają bardziej różnorodne zajęcia dodatkowe, które skutecznie przyciągają rodziców.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder