Wielu ludzi chciałoby jak najszybciej zamieszkać we własnym domu, wyprowadzić się z domu rodzinnego lub wynajmowanego mieszkania. Niestety nie każdy ma na tyle funduszy, aby wybudować swój dom, więc szukają różnych rozwiązań, które pozwolą im dość sporo zaoszczędzić, a jednocześnie wejść w posiadanie takie domu jaki im się marzy.

Jak zmienić stary dom w nowoczesny?

projekty przebudowy domówW dzisiejszych czasach najtańszym sposobem na wejście w posiadanie własnego domu jednorodzinnego, jest zakup starego budynku i jego przebudowa oraz modernizacja. Jest to znacznie tańsza opcja, niż budowa domu od podstaw. Tak samo jak w przypadku budowy domu, tak i w tym przypadku będziemy nam potrzebny projekt przebudowy. Projekty przebudowy domów wykonywane są przez architektów. W celu nabycia takiego projektu powinniśmy się udać do biura architektonicznego. Taki projekt, który z pozoru może wydawać się błahą sprawą, musi być wykonany przez architekta, który posiada uprawnienia do projektowania. Taki architekt, musi z nami pojechać do domu, który zamierzamy przebudować i wykonać inwentaryzację budynku. Taka inwentaryzacja to między innymi obmiar całego budynku, który pozwoli architektowi stworzyć pierworys projektu, na podstawie którego, będzie mógł dokonywać zmian. Czas wykonania takiego projektu to zazwyczaj kilka tygodni. Po tym czasie mamy gotowy projekt.

Taki projekt możemy zamówić w prawie każdym biurze architektonicznym. Ceny ustalane są indywidualnie, ponieważ każde zlecenie jest inne. Całkiem śmiało można stwierdzić, że nie powstały dwa nawet zbliżone do siebie projekty. Ceny wahają się od dwóch do pięciu tysięcy złotych. Jest to bardzo podoba cena, jak za projekt do budowy nowego domu, z tym że tutaj możemy sporo zaoszczędzić na samych pracach budowlanych.