Większość kobiet to zwolenniczki pięknych, długich paznokci, które są ozdobą dłoni. Niemniej jednak zapuszczenie takiej długości paznokci nie zawsze jest proste, a także nie zawsze idzie w parze z genami, jakie dziedziczymy po rodzicach. Często płytka paznokci, jaką posiadamy pozostawia wiele do życzenia a zapuszczenie ich do długości wystającej poza opuszki palców graniczy z cudem. Na szczęście w obecnych czasach na długie, zadbane paznokcie poza naturalnym są również inne sposoby.

Idealne paznokcie z formami Dual System

dual system formsNikt z nas nie rodzi się idealny, dlatego zamiast załamywać ręce z powodu brzydkich paznokci, które w naturalnej wersji niezbyt zachwycają swoją urodą warto udać się do specjalistki od paznokci bądź też powziąć odpowiednią wiedzę lub ukończyć niezbędny kurs aby samodzielnie móc sprezentować sobie swoje idealne, długie paznokcie. Jedną z ostatnich metod wykorzystywanych przez stylistki paznokci jest Dual System Forms, to jedna z metod na długie, nieskazitelna paznokcie, którą klientki uwielbiają. Jej działanie polega na nałożeniu na paznokcia jak nazwa mówi formy, którą wcześniej trzeba idealnie dopasować do kształtu naturalnego paznokcia. W dalszej kolejności trzeba odpowiednio przygotować go do jej nałożenia poprzez: wycięcie skórek, zmatowienie płytki oraz skrócenie wolnego brzegu. Kolejnym etapem jest nałożenie na paznokieć primer oraz odpowiedni produkt przeznaczony do nakładania form, przykładowo może być to primo ultimo, które później utwierdza się w lampie. Na samą zaś formę nakłada się produkt żelowy w wybranym kolorze, który rozprowadza się w formie na kształt swojego paznokcia do wybranej długości po same krawędzie formy, którą następnie przykłada się do swojego paznokcia który utwardza się w lampie. Na koniec przedłużania wystarczy poruszać na boki formą Dual aby zeszła z paznokcia pozostawiając idealną płytkę paznokcia z akrylożelu, którą ostatecznie wystarczy opiłować na wybrany przez siebie kształt, a w ostatnim etapie nabłyszcza  odpowiednim do tego produktem. Dzięki takiej metodzie możemy posiadać długość paznokcia jaką tylko zapragniemy bez zbędnego zapuszczania.

Jak widać na brzydkie paznokcie są również wspaniałe rozwiązania, które są niezwykle popularnymi metodami stosowanymi stylizacji paznokci. Metoda z wykorzystaniem form Dual System jest uwielbiana przez większość kobiet, które gustują w długich paznokciach. Wykonanie jej jednak wbrew pozorom nie jest takie proste dlatego nie zaleca się jej samoukom robiących paznokcie aby nie doprowadzić do uszkodzenia swojej płytki paznokcia.