Spódnice to ciekawy element garderoby, który ciekawie prezentuje się w różnych stylizacjach. Ta sama spódnica może zmienić swój charakter zależnie od innych części garderoby, jakie do niej dobierzemy oraz zależnie od dodatków. 

Różne kroje spódnic

spódnice ołówkowe midiSpódnice ołówkowe najczęściej spotykane są w długościach mini i midi. Spódnice ołówkowe mini są raczej rzadziej noszone, ze względu na długość nie wypada ubierać takiej spódnicy do biura, chyba że dress code na to pozwala. Natomiast spódnice ołówkowe midi to częściej spotykane spódnice, które możemy wystylizować na różne sposoby. Obecnie modne są spódnice z lampasami. Możemy je nosić na sportowo zestawione z topem lub sportową bluzą kangurką oraz na elegancko z koszulą. Inne spódnice również stylizowane na luzie lub elegancko to spódnice skórzane. Bardzo prakyczne i dodające smaku stylizacjom. Obecnie mode są spódnice midi z rozcięciem z przodu. Mogą być one dżinsowe lub z innego materiału, gładkie lub we wzór. Do tego typu spódnic najlepiej dobrać zwykłą basicową bluzkę lub koszulę, która także będzie zgrywać się z krojem spódnicy. Spódnica trapezowa w kształcie litery A pasują do elegankich koronkowych bluzek lub do bardziej dopasowanych. Spódnica rozkloszowana ładnie będzie współgrać z ramoneską. Błyszczące spódnice będą raczej mniej praktyczne i wykorzystamy je jedynie w czasie karnawału na impezę lub w sylwestrową noc. Dlatego kompletując gaderobę lepiej zakupić spódnice, do kórych łatwiej dobrać bluzkę lub sweter czy koszulę. 

Spódnice to bardzo wdzięczny element garderoby, a mało wykorzystywany w ubiorach. Dobrze skrojona spódnica potrafi zakryć mankamenty sylwetki, dlatego wiedza na temat doboru kształtu spódnicy do rodzaju figury. Ta wiedza może pomóc ubierać się bardziej korzystnie, dlatego warto zainteresować się i nosić spódnice.