W Polsce coraz częściej możemy spotkać się z takim pojęciem jak kubeczek menstruacyjny. Jednak to rozwiązanie nadal budzi pewne wątpliwości i wiele kobiet zastanawia się nad jego praktycznością. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto przybliżyć sobie jego zalety, które z całą pewnością zaciekawią panie szukające komfortu podczas tych trudnych dni. Przede wszystkim kubeczki to gwarancja higieny. Tutaj nie ma nawet porównania do innych rozwiązań.

Ekonomiczne rozwiązanie dla każdej kobiety

menstruacyjne kubeczkiPojemniczek jest bardzo szczelny i stosowany wewnątrz pochwy. Dzięki temu krew się w nim magazynuje i nie ma dostępu do powietrza. Oznacza to naturalną barierę do rozwoju wszelkich zarazek czy bakterii. Tutaj jest to zwyczajnie niemożliwe. Kolejnym powodem do stosowania kubeczków jest oczywiście komfort. Prawidłowo założony jest wręcz niewyczuwalny. W dodatku możemy dostać tego rodzaju rzecz w różnych rozmiarach. Pozwala to na lepsze dopasowanie do naszego ciała. Tutaj nie mamy styczności z niczym na zewnątrz. Dlatego spokojnie możemy ubrać się w bikini i wyjść na plażę. Kobiety są też praktycznie w stu procentach suche i nie wydziela się żaden zapach. Kubeczek jest wręcz niewidzialny z zewnątrz dlatego nie trzeba z niczego rezygnować. Menstruacyjne kubeczki szczególnie sprawdzą się w momencie treningów czy uprawiania sportu. Tutaj są najlepszym przyjacielem, który zapewnia skuteczność oraz komfort. Jeżeli chodzi o samo wykonanie to również nie trzeba się martwić. Produkt jest wykonany z neutralnego silikonu dzięki czemu nie zawiera żadnych substancji, które mogą nam zaszkodzić. Także nie ma tutaj możliwości wysuszenia pochwy jak to się dzieje w momencie używania tamponów. To zjawisko często prowadzi do infekcji i nie jest pożądane. Kubeczek eliminuje wszystkie tego rodzaju wydarzenia i zapewnia neutralność. Jest to oczywiście ogromny plus, który przekonuje do kubeczka wiele kobiet. Jest też bardzo ekonomiczny ze względu na to, że możemy go stosować przez wiele lat.

Oznacza to, że nie będziemy miały dodatkowych wydatków na innego rodzaju metody. Jest to ogromna oszczędność oraz minimalizm wiążący się z ekologią. Jeżeli chodzi o cenę to jest ona bardzo różna i zależy od firmy jaką wybierzemy. Jednak nie jest to bardzo duży wydatek i z pewnością każda z pań będzie mogła sobie na niego pozwolić.