Wybierając drzwi antywłamaniowe, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Na przykład możemy chcieć drzwi wykonane ze stali, drewna, włókna szklanego lub takie, które są estetyczne. Tego typu drzwi mogą chronić nasz dom przed włamywaczami i złodziejami, jednocześnie dając poczucie bezpieczeństwa. Aby pomóc nam dokonać właściwego wyboru, oto niektóre z najczęściej stosowanych materiałów w drzwiach antywłamaniowych. 

Drzwi antywłamaniowe muszą być mocne

mocne drzwi - wolsztynStalowe drzwi antywłamaniowe mogą naśladować wygląd drewna, takiego jak dąb, czereśnia i mahoń. Są również kuloodporne i prawie nie wymagają konserwacji. W porównaniu z innymi rodzajami drzwi, stalowe drzwi antywłamaniowe również dobrze wyglądają. Oprócz swojej trwałości pomagają chronić cenne przedmioty. Oto kilka sposobów na wykorzystanie stalowych drzwi do ochrony domu lub biura. Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych zalet stalowych drzwi antywłamaniowych. Drzwi antywłamaniowe są wyposażone w ekran, który chroni przed owadami, jednocześnie utrzymując chłodne powietrze w gorące letnie dni. Ponieważ te drzwi mają wymienne wkładki, możemy łatwo wymienić ekrany, jeśli chcemy. Ekrany można również zastąpić nietłukącymi szklanymi wkładkami, co ułatwia konserwację. Ta opcja jest wygodna i niedroga, jeśli wolimy wpuszczać wiatr poprzez mocne drzwi – wolsztyn to jedno z miast, gdzie można je nabyć. Należy jednak pamiętać, że drzwi antywłamaniowe mogą być nieatrakcyjne, dlatego wybierając nowe, warto wziąć pod uwagę estetykę drzwi. Drzwi antywłamaniowe z włókna szklanego kosztują od 200 do 600 zł. Są odporne na rdzę i nie wgniatają ani nie pękają. Drzwi antywłamaniowe z włókna szklanego mają średnie bezpieczeństwo, ale nie są tak mocne jak drzwi stalowe. Niemniej jednak nadal są dobrą inwestycją, jeśli martwimy się o bezpieczeństwo swojej nieruchomości.

Drzwi te są trwałe i często stanowią opłacalną alternatywę dla drzwi antywłamaniowych ze stali nierdzewnej. Mogą być dopasowane do wystroju naszego domu i mogą zawierać logo naszej firmy. Ponieważ są wykonane z włókna szklanego, są lekkie i łatwe w montażu oraz nie gniją ani nie wypaczają się jak ich stalowe odpowiedniki. Nie wytrzymują jednak tak długo, jak drzwi stalowe. Pod względem kosztów drzwi z włókna szklanego są znacznie tańsze niż drzwi ze stali nierdzewnej.