Od kilku lat ogromne triumfy święci styl rustykalny. Pojawi się w domach czy w stylu ubierania, ale szczególnie widać go w modzie weselnej. Czym jest ten styl? To dekoracje odnoszące się do wsi, folkloru i natury. Jeśli marzymy o takim modnym weselu, warto wiedzieć o stylu rustykalnym kilka rzeczy.

Rustykalna sala weselna

sala weselna okolice toruniaTak naprawdę styl ten jest niejednoznaczny. Może on być zmieszany z odrobiną glamour, może być całkiem folkowy a może odnosić się do natury, Jednak zawsze podstawą są naturalne materiały, kolory: beże, brązy i zielenie, ciepłe, miękkie oświetlenie. Jeśli ten styl to coś, co nas zachwyca, to zanim wyprawimy takie wesele musimy przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze – sala. Bardzo ważne jest lokalizacja. Oczywiście, powinniśmy szukać czegoś blisko miejsca, w którym będzie ślub. Przy ślubie w Toruniu interesować nas będzie bliska sala weselna okolice torunia zaś będą idealnym miejsce poszukiwań.Sala do ślubu rustykalnego powinna być pod miastem lub oddzielona od ulicy. Tutaj ważna jest zieleń i natura. Zawsze plusem jest wiec zewnętrzna część Sali – ogród, drewniana altana. Wtedy możemy wywiesić tam lampiony lub beżowe i białe świecące żarówki, Nadają niezwykłego klimatu i doskonale pasują do takiego stylu. A wnętrze? Tak naprawdę do takiego ślubu można dostosować każde. Oczywiście, wszelkie stodoły czy folwarki naturalnie nadają się na rustykalne wesele, ale nie poddawajmy się, jeśli w naszej okolicy takiego nie ma. Wystarczy kilka drobiazgów, a nadamy odpowiedni klimat każdemu wnętrzu. Postawmy więc na ciepłe światło wewnątrz. Salę można udekorować światełkami. Doskonale sprawdzi się też wszelka zieleń. Niekoniecznie musi być w wazonach na sile – można ustawić donice w kątach sali czy przy wiejskim stodole. Duże rośliny udekorujmy światełkami – nadadzą Sali ciepła. Postawmy także na drewno. Modne plastry brzozy nadadzą się na stojaki do winietek , także plan stołów można umieścić w drewnianej ramce. Mamy w Sali żyrandole? Doskonale!  Zamówmy u florystki zielone wieńce i powieśmy na górze – nadadzą sali wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu. Oczywiście miel widziane będą także wszelkie świece – najlepiej grube  i białe, ustawione na drenie z dodatkiem np. mchu. Mech można także umieścić w słoikach i zrobić z nich rustykalne świeczniki.

Jak widać rustykalne wesele wcale nie jest trudne do zorganizowania. Wystarczy odpowiednia sala z przyjazną obsługą oraz odrobiona wyobraźni. Dzięki temu niewielkimi nakładami kosztowymi możemy  wyczarować na naszej sali klimat rodem z magicznej chatki  z leśnej polany.

Kategorie: Imprezy