Gdy mówi się na temat ocieplania domów to bardzo często od początku rozmowy temat dotyczy styropianu. Praktycznie wszystkie domy, które zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu posiadają przynajmniej niektóre fragmenty ocieplone właśnie styropianem. Ostatnimi czasy materiał ten zaczął jednak ustępować miejsca innym rozwiązaniom. Przede wszystkim zaczęto coraz częściej stosować do ocieplania piankę poliuretanową, która od styropianu jest o wiele lepsza.

Ocieplanie poddasza od wewnętrznej strony

dobre izolacje natryskowe w rzeszowieWspomniana już wcześniej pianka poliuretanowa to materiał, który początkowo można było nakładać jedynie na powierzchnię posadzek. Z biegiem czasu zaczęto jednak udoskonalać piankę PUR i efekt był zaskakujący. Oprócz tego, że zwiększył się stopień adhezji to przy tym piana zaczęła lepiej zatrzymywać ciepło. W szczególności dużym uznaniem zaczęto darzyć piankę o otwartych komórkach. Materiał ten jest w stanie przepuszczać parę wodną. W związku z tym praktycznie do zera wyeliminowano ryzyko występowania mostków termicznych, które są bezpośrednią przyczyną występowania wilgoci w pomieszczeniach. Jeśli interesują nas naprawdę dobre izolacje natryskowe w Rzeszowie obecnie z łatwością znaleźć można sprawdzone firmy, które chętnie podejmą się wykonania izolacji natryskowej na naszych poddaszach czy innych częściach budynków. Jednak to właśnie poddasze jest miejscem, w którym zdecydowanie najczęściej stosuje się piankę PUR. Wspomniany już wcześniej bardzo wysoki współczynnik adhezji sprawia, że piana poliuretanowa jest w stanie świetnie przylegać do praktycznie wszystkich rodzajów materiałów. Można z powodzeniem zastosować ten materiał do ocieplania domów murowanych oraz tych, które wykonane zostały w całości z drewna. Ostatnimi czasy szczególnie popularną praktyką jest ocieplanie domów na działkach. Do tego zadania oczywiście również wykorzystać można piankę poliuretanową.

Ogólnie rzecz biorąc izolacje natryskowe z użyciem pianki PUR to rozwiązanie, które sprawdzić się może dosłownie wszędzie. Pierwsze efekty po zastosowaniu omawianego tutaj rozwiązania zauważymy już przy okazji płacenia pierwszych rachunków za energię cieplną. Z całą pewnością zaoszczędzimy na ogrzewaniu jeśli nasz dom zostanie skutecznie ocieplony z użyciem otwartokomórkowej pianki PUR.