Pies, chociaż zwierzę udomowione tysiące lat temu, nie stracił swoich podstawowych instynktów łowcy. Czasem nawet małe ratlerki potrafią ruszyć w pościg za nielubianym kotem z okolicy. Nie zmienił się też ich stan zwierząt mięsożernych. Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organów zwierzak potrzebuje zbilansowanej diety zawierającej mięso.

Mięso dla mięsożercy

mięso dla psaWegańscy właściciele pupili próbują czasem zmienić nawyki żywieniowe swoich zwierząt. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, ponieważ mięso dla psa jest jednym z podstawowych elementów diety. Z powodu braku odpowiednio zbilansowanej diety pies może zacząć cierpieć na niedożywienie. To prawda, że pies może jeść zarówno surowe mięso, jak i resztki przegotowanego mięsa ze stołu właściciela. Psy nie są jednak dostosowane biologicznie, żeby przetrawić duże ilości posiłków roślinnych. Małe ilości roślin w diecie są w porządku, jeśli tylko są zbilansowane z mięsnymi potrawami. Specjaliści od zwierzęcego żywienia zgadzają się, że metabolizm psa nie potrzebuje roślinnych węglowodanów. Nieprzetworzone mięso dla psa jest zbawienne dla ich układu trawiennego. Mięso, które nie nadaje się do karmienia psów to mięso skierowane do ludzi – parówki, kiełbaski i temu podobne. Dodatkowo, twarde kości z mięsnych resztek są ulubioną przegryzką pupili i wpływają dobrze na ich uzębienie.

Żołądki pupili nie są zbudowane tak samo, jak żołądki ludzi. To, że my jesteśmy w stanie zastąpić mięso innymi składnikami wcale nie oznacza, że nasze psy również mogą cieszyć się tofu lub sojowym kotlecikiem. Zwierzęta potrzebują mięsa, a szeroko dostępne mięsa (drób, wieprzowina, wołowina, nawet jagnięcina) odpowiadają im biologicznym potrzebom. Surowe mięso lub specjalnie przetworzone karmy to dobry wybór posiłku.

Kategorie: Zwierzęta