Wielu rodziców nie może sobie pozwolić na długie zostanie z dzieckiem w domu, ponieważ muszą szybko wrócić do pracy. Matki przeważnie korzystają z urlopu macierzyńskiego, po którym wracają do pracy, a malucha zapisują do żłobka.

Kiedy dziecko może iść do przedszkola?

najlepsze prywatne przedszkole warszawaJeżeli mama przez cały czas spędza dzieckiem czas, to może być jej trudno zostawić malucha w przedszkolu, ale to tylko chwilowe. Przeważnie dzieci nie mają kłopotu z akceptacją nowego miejsca i chętnie przychodzą do przedszkola. Oczywiście początki mogą być trudne dla dziecka i mamy, ale z czasem nowa sytuacja staje się normą i maluch bardzo lubi przychodzić do przedszkola. Niemalże w każdym mieście działa przynajmniej kilka – kilkanaście prywatnych i samorządowych placówek. Jeżeli interesuje nas najlepsze prywatne przedszkole Warszawa jest miastem, w którym na pewno je znajdziemy. Ilość publicznych przedszkoli jest ograniczona, w związku z tym nie każde dziecko znajdzie w nich miejsce. Wtedy pozostają tylko prywatne, które oferują identyczne usługi, z tym że pełno płatne. W publicznym przedszkolu maluchy mają finansowane ze środków miasta, pięć godzin dziennie pobytu w placówce, a rodzice płacą tylko symboliczną złotówkę za każdą kolejną/ W prywatnych przedszkolach rodzice muszą zapłacić za wszystko, czyli czesne, wyżywienie i zajęcia dodatkowe. Bez względu do jakiej placówki będzie uczęszczać dziecko, to zawsze może tam spędzić maksymalnie dziesięć godzin dziennie od poniedziałku do piątku. W tym czasie dzieci dostają trzy posiłki.

Wszystkie przedszkola przyjmują dzieci w wieku od trzech lat na podstawie rekrutacji, która prowadzona jest internetowe. Jeżeli zostaną im wolne miejsca, to mogą przyjąć nieco młodsze dzieci, które potrafią już załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do toalety.

Kategorie: Zabawki