W każdym szanującym się domu powinno znaleźć się miejsce na wspólne rodzinne posiłki. Czy jest to mały stolik w kuchni, czy stół w jadalni z prawdziwego zdarzenia. Jest to przestrzeń, gdzie wraz z najbliższymi można świętować uroczystości rodzinne, bądź zjeść w blasku świec romantyczną kolację dla dwojga. Jak zaaranżować takie miejsce by było funkcjonalne, estetyczne i komponowało się z resztą wystroju naszego domu czy mieszkania?

Meble tapicerowane do jadalni

nowoczesne krzesła tapicerowanePodstawowym kryterium w urządzeniu i właściwym wyborze mebli do jadalni jest dostępna przestrzeń. Idealnie byłoby mieć po prostu osobne wnętrze, gdzie moglibyśmy wstawić wielki stół z krzesłami. Byłoby to miejsce, które bez problemu pomieści całą rodzinę przy wigilijnym stole, bądź wszystkich gości urodzinowego przyjęcia. Jednak nie każdy ma ten luksus. Mieszkając w bloku, świetnym rozwiązaniem jest urządzenie jadalni w pokoju dziennym, jeśli jest on wystarczająco duży i ustawny. Średniej wielkości stół i nowoczesne krzesła tapicerowane doskonale skompletują się z meblami wypoczynkowymi. Bez problemu można dobrać kolor i fakturę krzeseł tak, aby razem z wypoczynkiem tworzyły spójną i atrakcyjną dla oka całość. Stół natomiast warto dopasować kolorystycznie do pozostałych mebli w salonie. Tym sposobem pokój dzienny zyska na funkcjonalności i atrakcyjności. Zapraszając gości będzie można wygodnie usiąść przy stole i delektować się smacznym posiłkiem. Klasyczne drewniane, bądź nowoczesne krzesła tapicerowane równie dobrze sprawdzą się w mniejszym kąciku jadalnianym, często ulokowanym przy kuchni. W takim wypadku stół dopasujmy kolorem i stylem do mebli kuchennych. Natomiast krzesła będą stanowić ozdobę samą w sobie, jeśli pojawią się w kontrastującej z resztą otoczenia barwie.

Jadalnia nie musi być nudnym wnętrzem. W zależności od gustu, może współgrać z resztą otoczenia, bądź zaakcentowana mocnym kolorem, nadać wnętrzu charakteru. Warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego stołu i krzeseł, ponieważ będą one służyć nam oraz naszym najbliższym przez długie lata. Będą towarzyszyć całej rodzinie w najważniejszych wspólnych momentach, więc niech będą tak gustowne, jak i użyteczne.