W trakcie dziewięciu miesięcy ciąży, kobiece ciało zmienia się nie do poznania. W pierwszym trymestrze jeszcze nie widać na zewnątrz ciąży, ale od drugiego trymestru zaczyna być widoczny ciążowy brzuszek, który nie mieści się w ubraniach. 

Jak wygląda sukienka ciążowa?

Kobieta w błogosławionym stanie nie zmieści się w ciuchy, których chodziła zanim zaszła w ciążę, bo poszerzają się biodra, zwiększa się biust i brzuszek nabiera okrągłych kształtów. Kobiety w tym wyjątkowym czasie, najczęściej sięgają po wygodne leginsy, tuniki i sukienki ciążowe eleganckie, które doskonale zakrywają brzuszek i nie krępują ruchów. W ciąży nie można uciskać brzucha, więc ubrania nie mogą być zbyt opięte. Najlepsze są sukienki odcięte pod biustem, które luźno okalają materiałem brzuch. Letnie sukienki są uszyte z lekkich, zwiewnych materiałów, a zimowe modele są wełniane, albo z grubej, kilkuwarstwowej bawełny. Innym modelem, który się świetnie sprawdza w czasie ciąży, jest sukienka w kształcie trapezu, czyli nie ma zaznaczonej tali, a jedynie od samej góry, delikatnie się poszerza. Najbardziej komfortową długością jest sukienka do kolan, bo nadaje się codziennego chodzenia, do pracy, czy na spotkanie. Może być z długim, krótkim, albo sięgającym do wysokości łokcia rękawem. Elegancka sukienka może być w każdym kolorze, choć do biura najlepsza będzie szara, granatowa, albo biała. Na czas ciąży wystarczy się zaopatrzyć w trzy, cztery sukienki, gdyż szybko staną się bezużyteczne, bo ciąża szybko mija.

Sukienki dla kobiet w ciąży, kupimy w większości sklepów odzieżowych, które posiadają takowy dział. Ponadto możemy je też znaleźć w sklepach z odzieżą w rozmiarze XXL, gdyż w czasie ciąży panie noszą ubrania w znacznie większym rozmiarze niż normalnie.