Demakijaż uznawany jest za pierwszy etap pielęgnacyjny, gdyż dokładne pozbycie się makijażu jest niezwykle ważne dla naszej cery oraz ogólnej kondycji skóry. Wiele kobiet uważa, że samo mycie twarzy jest wystarczające, jednak nic bardziej mylnego. Demakijaż powinien zostać przeprowadzony w kilku krokach i to przy użyciu różnych kosmetyków. 

Olejki doskonałym produktem do zmywania makijażu

olejek do zmywania makijażuCodzienne, dokładne oczyszczanie twarzy jest naprawdę bardzo ważne, gdyż to dzięki niemu nasza cera się nie zapycha, a resztki makijażu zostają dogłębnie usunięte. Jeszcze do niedawna, Panie używały w tym celu mleczek bądź  płynów dwufazowych, które nakładało się na jednorazowy wacik. Natomiast obecnie w trendach jest zupełnie coś innego. Dziś wiele kobiet stawia na ekologiczne rozwiązania i zamiast płatka kosmetycznego, wybiera ręczniczki wielokrotnego użytku, które można prać w pralce bądź też myć ręcznie. Dodatkowo, popularny stał się olejek do zmywania makijażu, który doskonale rozpuszcza podkład, a nawet tusz do rzęs. Warto podkreślić, że nawet niewielka jego ilość potrafi perfekcyjnie poradzić sobie z wodoodpornymi kosmetykami. Oczywiście ważne, aby wybierać sprawdzone produkty z dobrym, naturalnym składem. Unikajmy także częstych błędów, które popełniają kobiety podczas demakijażu. Po pierwsze: nie pocierajmy oka, a nasączony olejkiem ręcznik przyłóżmy do zamkniętej powieki. Po drugie: zwróćmy uwagę na temperaturę wody, najlepiej, aby była letnia. Dodatkowo, po dokładnym oczyszczeniu twarzy, konieczne jest zaaplikowanie kremu nawilżającego.

Na poprawny demakijaż składa się kilka ważnych etapów, których nie można pominąć. Oczyszczanie twarzy kojarzone jest z porą wieczorną, kiedy to zmywamy makijaż i idziemy spać, jednak zalecane jest również, aby przeprowadzać je rano – w tym wypadku można użyć np. toniku oczyszczającego. Dokładny demakijaż można wykonać w kilka minut, a nasza cera na pewno nam za to podziękuje!