Porządek na stanowisku pracy sprzyja efektywności. Jeśli mamy wszystkie narzędzia w jednym miejscu to łatwiej nam pracować, ponieważ nie tracimy czasu na szukanie potrzebnych narzędzi. Ta zasada sprawdza się w wielu zawodach, a szczególnie w zawodzie mechanika. Jeśli mechanik ma wszystkie potrzebne narzędzia pod ręką, to łatwiej mu pracować.

Dobrej jakości szafki narzędziowe

szafka narzędziowa na kółkachUtrzymanie porządku w warsztacie nie jest proste, ale za to bardzo potrzebne. Powinniśmy zacząć od uporządkowania wszystkich narzędzi. Ułożenie narzędzi w jednym miejscu, w określonym porządku znacznie ułatwia sprawę. Do posegregowania narzędzi najlepsza będzie szafka narzędziowa na kółkach. Taka szafka wyposażona jest w szuflady, w których możemy poukładać wszystkie narzędzia. Cała szafka wykonana jest z dobrej jakości materiałów, zwykle jest to stal nierdzewna. Cała szafa dodatkowo jest pokryta kilkoma warstwami lakieru, dzięki temu jest odporna na korozję, a dodatkowo dobrze się prezentuje. Lakier nakładany jest natryskowo lub metodą proszkową. W ten sposób uzyskujemy bardzo trwałą powłokę lakieru, która jest bardzo trudna do zarysowania. Dzięki temu, że szafka wyposażona jest w kółka, to możemy je bez problemów przesuwać po całym warsztacie, więc wszystkie narzędzia mamy pod ręką. Kółka są wyposażone w łożyska, dzięki temu przesuwanie takiej szafki po warsztacie nie jest trudne, pomimo jej dużej wagi. Szuflady są w różnych rozmiarach, więc zmieścimy do takiej szafki większość narzędzi.

Taką szafkę możemy kupić za trzysta złotych, albo za trzy tysiące złotych. Cena takiej szafki w dużej mierze uzależniona jest między innymi od tego jakiej wielkości szafkę wybierzemy. Im większa szafka, tym więcej za nią będziemy musieli zapłacić. Zakupu możemy dokonać przez internet.