Stomatolodzy od lat alarmują o złym stanie zębów dzieci, gdyż od najmłodszych lat nadużywają one słodyczy i nie szczotkują zębów w zalecany sposób. To najprostsza droga to poważnych problemów z zębami, dlatego też należy je zabezpieczać.

Przed czym chroni fluor?

fluoryzacja zębów łódźO tym, że trzeba myć zęby, uczą rodzice w domu, a także panie w przedszkolu czy nauczycielki w szkole. To bardzo ważny rytuał, który pozwala zachować zęby w dobrym stanie na długie lata. Do szczotkowania zębów, trzeba używać pasty z fluorem, ponieważ wykazuje ona wspaniałe właściwości dla naszych zębów. Przede wszystkim, fluor działa przeciwpróchniczo, czyli chroni nasze zęby przed działaniem bakterii powodujących powstawanie ubytków w zębach. Ponadto zabezpiecza szkliwo przed uszkodzeniami podczas jedzenia i po skończonym posiłku, kiedy to jest największe stężenie cukrów czy kwasów w jakie ustnej. Co istotne, fluor także działa wybielająco, tworząc ochronna warstwę na szkliwie. Jeżeli interesuje nas fluoryzacja zębów Łódź jest miastem, w którym bardzo dużo pacjentów korzysta  z tego zabiegu, ponieważ świadomie podchodzi do tematu pielęgnacji zębów. Nie jest to kosztowny zabieg, ale przynoszący ogromne korzyści. Nie mniej jednak trzeba pamiętać, że fluoryzację powinno się wykonywać nie częściej niż dwa razy w roku, ponieważ nadmiar fluoru działa równie szkodliwie jak jego niedobór. Przeważnie za wykonanie fluoryzacji w Łodzi trzeba zapłacić od stu dwudziestu do stu pięćdziesięciu złotych, w zależności od gabinetu.

Fluoryzacja jest szczególnie polecana wśród dzieci, ponieważ ich zęby stale rosną i potrzebują skutecznej ochrony. Nie bez powodu taki zabieg jest bardzo często przeprowadzany w szkołach podstawowych, gdyż zęby dzieci bywają szczególnie narażone na działanie cukrów.