Wiele osób dużo lepiej przyswaja wiedzę, gdy tworzy notatki, bazując na wiedzy zdobytej na przykład z podręcznika. Dobrze jest, gdy notatki te są czyste i przejrzyste, jednak pisanie na kartce ma swoje minusy, nie można potem tego zmazać (korektor zawsze zostawia ślady i psuje efekt). Tej wady nie ma natomiast tablica suchościeralna, po której można pisać kolorowymi mazakami.

Wykorzystanie tablicy suchościeralnej

tablica suchościeralna 120x90Wszyscy kojarzą narzędzie do nauki, jakim jest tablica suchościeralna wyłącznie ze szkołą. Jednak przecież może sobie równie dobrze taką tablicę kupić do domu i tam z niej korzystać. Oczywiście warto wybrać nieco mniejszy rozmiar, idealnie sprawdzi się tablica suchościeralna 120×90, może nawet nieco mniejsza. A dlaczego warto sobie lub swojemu dziecku zakupić taki przedmiot? Jak mógłby mu on pomóc w nauce? Otóż w szkole jesteśmy przyzwyczajeni do pisania na tablicy. Jest to wygodny sposób, zwłaszcza jeśli chodzi o działania matematyczne. Gdy rozpiszemy dane na większej powierzchni wydaje się, że rozwiązanie niejako samo przychodzi nam do głowy. Taka tablica przydaje się również, gdy musimy zrobić nieco notatek, na przykład ucząc się do sprawdzianu lub kolokwium. Rozpisanie skomplikowanych zdań z podręcznika i rozłożenie ich na czynniki pierwsze bardzo ułatwia ich zrozumienie. Dlatego jeśli lubimy pisać po tablicy i ta metoda pozwala nam skuteczniej czerpać wiedzę, tablica suchościeralna będzie świetnym wyborem.

Każdy z nas ma swój własny sposób na naukę. Jedni są wzrokowcami, inni zdecydowanie lepiej przyswajają wiedzę, gdy słyszą jakieś informacje. Sami musimy znaleźć swój sposób. Zdecydowana większość jednak lubi przepisywać zdania lub ich ułamek w celu zapamiętania go. Tablica suchościeralna jest właśnie dla takich osób.