Meble tapicerowane są wyjątkowo eleganckie. Wiele osób zajmuje się odnawianiem starych modeli foteli lub kanap, nadając im współczesny i wyjątkowy wygląd. W tym celu stosują specjalne narzędzia, lakiery, jak również tkaniny, które służyć będą za obicie mebli. Wśród nich od lat prym wiodą te pikowane, które bardzo dobrze prezentują się w niemal każdym wnętrzu, nadając mu niepowtarzalnego wyglądu.

Wybór tkaniny na obicie

tkanina pikowanaOsoby zajmujące się renowacją mebli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich obicie odgrywa kluczową rolę. Dlatego też wybór odpowiednich materiałów do danego projektu jest tak istotny. W wielu przypadkach najlepiej sprawdza się tkanina pikowana. Dostępna jest w wielu kolorach i różnych wzorach materiału i pikowania. Można dobrać ją więc do każdego mebla i sprawić, że prezentować się będzie doskonale we wszystkich wnętrzach. Jednak sam jej wygląd to nie wszystko. O wiele ważniejsza jest wytrzymałość. Nawet najpiękniejszy kolor nie pomoże, jeśli materiał rozerwie się po kilku miesiącach użytkowania. Najlepsze tkaniny odznaczają się trwałością, która zapewnia ich doskonałe właściwości przez lata. Dlatego przy wyborze zwraca się szczególną uwagę na rodzaj włókien, ich splot, a także grubość i poziom odporności na uszkodzenia. Oczywiście wykonując projekt na zamówienie, to klient ostatecznie wybiera obicie, jednak w gestii osoby zajmującej się renowacją, jest zaproponowanie mu najlepszych materiałów.

Obicie mebli jest pierwszym, na co zwraca się uwagę. Obecnie popularne jest kupowanie kanap i foteli, które poddane zostały renowacji. Bardzo często w ich przypadku do pokrycia wykorzystuje się tkaniny pikowane. Nadają one całemu projektowi elegancki wygląd i sprawiają, że meble pasują do każdego wnętrza. Najważniejsza w ich przypadku jest wytrzymałość, dlatego wybierać należy tylko te, które będą w stanie spełniać swoją funkcję latami.