Mówi się, że teraz się słucha muzyki i ogląda filmy tylko w internecie, że nawet telewizja już poszła w odstawkę. Bilety do kina i na koncerty są drogie, a do tego nie ma sensu kolekcjonować płyt, które tylko zalegają na półkach i się kurzą, kiedy wystarczy parę kliknięć i można posłuchać ulubionego utworu, czy obejrzeć ciekawy film polecany przez znajomych. Jednak są od tej reguły pewne wyjątki.

Profesjonalne tłoczenie płyt DVD

fachowa tłocznia płyt dvdCzasem mamy film z wesela, który chcemy przekazać świadom i rodzicom. Firmy kręcą filmy instruktażowe, czy prezentacyjne dla nowych pracowników, które trzeba rozesłać do innych oddziałów. Możemy też mieć własne filmy z wakacji, pamiątkowe, o których nie chcemy zapomnieć. Film czy cały album muzyczny to często ponad kilka gigabajtów danych. Nie zmieszczą się one na każdym pendrive’ie, a dodatkowo przesyłanie danych z usb do komputera zajmie nieraz sporo czasu. Dlatego też czasem dobrze jest coś zgrać na płytę CD czy DVD. Pusta płyta kosztuje grosze, a wypalić ją można na komputerze domowym. Wyjątkiem jest opcja, kiedy płyt ma być dużo, lub chcemy je ozdobić i ładnie zapakować. Wtedy z pomocą przyjdzie nam fachowa tłocznia płyt DVD i CD. tłocznia szybko potrafi wytłoczyć nawet kilkaset sztuk płyt i to niewielkim kosztem. Płyty mogą zostać poddane masteringowi, dzięki czemu będą one jeszcze lepszej jakości. Tłocznia płyt może wykonać nadruki na płycie. To bardziej estetyczna opcja niż zrobienie pisakiem napisu, szczególnie jeśli płyta ma być prezentem weselnym, czy oficjalnym filmem firmowym. Kolejna ciekawa opcja to pakowanie płyt. Tłocznia oferuje pakowanie w papierowe koperty, plastikowe pojemniczki, czy też w ekologiczne opakowania tekturowe. Na każdym z nich można dać napis czy grafikę. Opakowanie chroni płytę przed uszkodzeniem, szczególnie zarysowania są groźne, bo przez nie płyta może się zacinać lub przestać odtwarzać.

Reasumując, tłocznia płyt to nie tylko miejsce w którym możemy zgrać z komputera i powielić w setkach kopii, ale także przygotować nadruki na płytach oraz opakowania do nich. Dobra tłocznia pomoże nam w wyborze odpowiednich opcji, które spełnią nasze oczekiwania. Opcje pasują zarówno do płyt DVD jak i do płyt CD, więc nie ma co się przejmować, że czegoś się nie da zrobić.