Wiele sklepów odzieżowych w swoim asortymencie posiada produkty z bawełny organicznej dedykowane dla noworodków, niemowląt, małych dzieci. Z ekologicznej włóczki dostępne są różnego swetry, bluzki, czapki, szaliki, kombinezony. Bawełna organiczna produkowane jest w określonych warunkach.

Właściwości bio bawełny dla dzieci

bio bawełna dla dzieciPodczas uprawy nie stosuje się środków ochrony roślin, nawozów, chemikaliów. Rośliny zbierane są ręcznie. Podczas kolejnych etapów produkcji ubrań nie stosuje się żadnych barwników, środków toksycznych. W wyprawce dla niemowlaka nie może zabraknąć otulacza i kocyka. Najlepiej wybierać produkty z naturalnej tkaniny, które zapewniają zdrowy i spokojny sen. Surowiec, jakim jest bio bawełna dla dzieci to  delikatny i ekologiczny produkt. Takie ubranka są świetnym rozwiązaniem dla dzieci mających problemy alergiczne lub atopowe zapalenie skóry. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i narażone na szkodliwe działania różnego rodzaju chemikaliów. Ubrania z bawełny organicznej tolerują wysoką temperaturę prania i prasowania. Odzież z ekologicznej bawełny nie utrudnia swobodnych ruchów dziecka. Producenci ekologicznych produktów dla dzieci, muszą spełniać restrykcyjne wymagania, aby uzyskać certyfikat. Uzyskanie takiego certyfikatu wiążę się z płatnymi kontrolami. Skutkiem tego cena eko ubranek jest wyższą niż w przypadku tradycyjnych z bawełny. Wyższa cena ubrań wpływa na ich wysoką jakość. Włókna ekologicznej tkaniny są wytrzymałe na rozciąganie, sprężyste.

Wełna zapewnia znakomitą izolację termiczną, ogrzewa ciało w chłodne w dni. Ubranka z ekologicznych materiałów ochraniają dziecko przed przegrzaniem. Po upływie czasu taka wełna nie traci swoich właściwości. Wybór odpowiedniej garderoby dziecięcej ma wpływa na rozwój jego odporność, jest to szczególnie ważne w okresie przedszkolnym.