Beton jako najpopularniejszy materiał budowlany jest używany do dzisiaj. Jest on tak powszechny i łatwy w zastosowaniu, że niemal każdy wie jak go wykonać i jak wbudować w dany obiekt budowlany. Najczęściej beton zamawia się w wytwórniach betonu, ze względu na zachowanie parametrów i właściwy transport dużej ilości.

Pompogruszka do betonu to uniwersalne rozwiązanie

pompogruszki do betonuDo układania mieszanki betonowej na budowie używa się pomp do betonu. Za ich pomocą wprowadza się mieszankę z gruszki do szalunków. Rzadko kiedy robi się to ręcznie wiaderkami, czy też taczkami. Najpierw na budowę przyjeżdża pompa, rozkłada się, a następnie przyjeżdżają gruszki z betonem, które wlewają mieszankę do pompy. Usługa samej pompy jest płatna, dlatego też na mniejszych budowach, gdzie wykorzystuje się jedną lub góra dwie gruszki lepiej sprawdzają się pompogruszki do betonu, czyli gruszki z wbudowaną pompa. W takim przypadku na budowę dociera tylko jeden pojazd, za który nie płaci się z reguły dodatkowo. Wbudowana w taki pojazd pompa sama jest w stanie wypompować zawartość gruszki do szalunków. Dzięki temu, że nie potrzeba dodatkowego pojazdu, można w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy, które można przeznaczyć na inny etap budowy. Wiele betoniarni używa do przewozu swojego towaru właśnie pompogruszek, ze względu na to, że są one atrakcyjnym rozwiązaniem dla klientów, którzy się o takie rozwiązanie często pytają.

Pompogruszka zawsze będzie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny zespół pojazdów składający się z pompy i gruszki osobno, ze względu na niskie koszty. Oczywiście na dużych budowach taki pojazd się nie sprawdzi, ponieważ tam zależy wykonawcom na większej wydajności pompowania betonu, którą zapewni tylko tradycyjna pompa, jednak tam, gdzie tego nie potrzeba pompogruszka jest lepsza.