Ustka to jeden z najchętniej wybieranych nadmorskich kurortów. Co roku w sezonie letnim jest odwiedzana przez rzesze turystów. Ostatnio i ja znalazłam się w ich gronie. Dawno nie byłam nad naszym Bałtykiem, więc postanowiłam nadrobić zaległości. Wybór padł właśnie na Ustkę. Muszę powiedzieć, że miasto zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Z pewnością nie była to moja ostatnia wizyta w tym kurorcie.

Moc wrażeń z Ustki

dom wczasowy w UstceNa pierwszy rzut oka Ustka przypomina inne nadmorskie miejscowości. Pełno tu lokali gastronomicznych, stoisk z pamiątkami czy budek z lodami i innymi słodkościami. Turystów także widzi się na każdym kroku, jednak nie ma tu wielkomiejskiego gwaru. Jednocześnie nie brakuje tu atrakcji. Nawet w niepogodę można tu aktywnie spędzić czas. Ustka jest dobrze skomunikowana. Można dojechać tu pociągiem, kursuje także wiele linii autobusowych.. Jest całkiem sporym miastem, z rozbudowaną bazą noclegową. Funkcjonują tu liczne hotele, pensjonaty i domy wczasowe. Wiele osób trudni się też wynajmowaniem prywatnych kwater i pokoi. Ze znalezieniem noclegu nie ma więc większego problemu nawet w pełni sezonu, jednak lepiej zarezerwować coś z wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę trudno bowiem znaleźć komfortowy dom wczasowy w Ustce. Takich obiektów nie brakuje, ale cieszą się dużym powodzeniem wśród wczasowiczów. Ustka jest miastem idealnym do spędzania wolnego czasu. Oprócz plażowania i kąpieli morskich, można tu uprawiać wiele sportów. Jest tu także długa promenada, idealna na romantyczne spacery. Udało mi się też zwiedzić lokalne muzea, które szczerze polecam. Widać, że są prowadzone przez ludzi z pasją. Będąc w Ustce, nie sposób nie zobaczyć tutejszej syrenki, której posąg znajduje się tuż nad brzegiem morza. Mijałam ją codziennie, bowiem znajduje się w pobliżu domu wczasowego, w którym mieszkałam.

Jest to miejsce dosłownie oblegane przez turystów. Każdy bowiem pragnie zrobić sobie z nią zdjęcie. Wczasy nad morzem to oczywiście okazja do skosztowania świeżych ryb. Nigdzie nie smakują one tak wyśmienicie, jak nad Bałtykiem. Liczne smażalnie kuszą bogatym jadłospisem, w którym znajdziemy różne gatunki ryb. Najpopularniejsze to dorsz, mintaj czy halibut. Warto chociaż raz udać się na smaczny posiłek z rybą w roli głównej.

Kategorie: Turystyka