Dostałem w ostatnim czasie ogromnej zajawki na ekstremalną jazdę po górskich szlakach na rowerze. W dzisiejszych czasach jest to chyba jeden z najtańszych sportów ekstremalnych, jakie można uprawiać. Potrzebny jest tylko naprawdę dobry i wytrzymały rower, kamerka sportowa na kasku i samochód, żeby móc dotrzeć z rowerem do miejsc, w których są konkretne szlaki. Na szczęście wszystko to mam, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spędzać takie ekstremalne weekendy.

Specjalnie kupiłem lekkiego Krossa

lekki kross level 9.0Zanim zacząłem przygodę z jazdą na rowerze po górach dobrze wszystko zaplanowałem. Wiedziałem, że najważniejszy w tym wszystkim będzie porządny rower i kask. To hobby od innych ekstremalnych różni się tym, że wystarczy raz tylko kupić porządny rower i można nim jeździć przez kilka kolejnych lat. Chociaż trzeba też mieć świadomość tego, że w dowolnym momencie rower może się rozlecieć, bo przeciążenia na szlakach w trakcie jazdy są ogromne. W każdym razie ja wybrałem lekki Kross Level 9.0 i kupiłem go bez wahania, bo to rower górski do naprawdę ekstremalnych przejażdżek. Waży tak niewiele, że jazda na nim jest naprawdę bardzo lekka i przyjemna. Wjazd na górę jest o wiele łatwiejszy, ponieważ w tym rowerze doskonale spisują się przekładnie i przerzutki. No ale wiadomo, że sport ten polega na zjeżdżaniu z góry a nie na wjeżdżaniu pod górę. Dlatego właśnie o tym rowerze mogę napisać, że jest niesamowicie solidny. Jeżdżę nim już czwarty sezon a z rowerem kompletnie nic złego się nie dzieje. Nawet nie wiem co mógłbym napisać o wadach tego sprzętu, bo takowych jeszcze po czterech latach nie wykryłem. Jeśli chodzi o cenę tego modelu to trzeba liczyć się z wydatkiem pomiędzy pięć a sześć tysięcy złotych. Przy czym w moim przypadku ten wydatek zwraca się w postaci dostarczonej mi adrenaliny już czwarty rok.

Solidny i wytrzymały rower górski to absolutnie podstawa jeśli chodzi o uprawianie sportu ekstremalnego jakim jest zjeżdżanie w dół po górskich szlakach. Z angielskiego sport ten określa się mianem downhill. Zanim ktoś zacznie się tym sportem pasjonować to musi się do tego dobrze przygotować. Im bardziej ekstremalne zjeżdżanie tym mocniejsze rowery są do tego potrzebne. Ja kupiłem Krossa i na początek i naukę zjeżdżania jest to model idealny.

Kategorie: Sport