Folie przeciwsłoneczne swoje zastosowanie odnajdują zarówno w budynkach użyteczności publiczne jak i w domach prywatnych. Sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach o dużym przeszkleniu, gdzie działanie promieni słonecznych jest wysoce uporczywe. Mimo, że skutecznie redukują one energię słoneczną są w pełni niezauważalne.

Folia na okna – ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

folie przeciwsłoneczne wrocławGłówną zaletą, oprócz funkcji użytkowych, folii przeciwsłonecznych jest ich transparentność. Mimo, że skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi, pomieszczenie jest tak samo doskonale oświetlone. W przypadku folii o najwyższej jakości energia słoneczna zostaje zredukowana nawet do 90 procent. Ze względu na to, że pozwalają całkowicie powstrzymać powstawanie odblasków na monitorach, z zastosowaniem folii możemy spotkać się w wielu biurowcach. Jak wiemy samo działanie promieniowania UV wpływa niekorzystnie na nas samych jak i sprzęt znajdujący się w pomieszczeniach, produkt ten więc z roku na rok zyskuje na popularności. Same folie przeciwsłoneczne mogą występować w różnych rodzajach, a do najpopularniejszych zaliczyć możemy antywłamaniowe, antygraffiti, lustro weneckie oraz folie dekoracyjne. Większość folii tego typu naklejana jest na zewnętrznej stronie szyb, wówczas efekty z jej stosowania są najlepsze. Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku folii antywłamaniowych, kiedy naklejana jest ona od wewnątrz, aby skutecznie ochronić wnętrze przed odłamkami szkła. Jeśli interesują nas folie przeciwsłoneczne wrocław jest miastem, w którym odnajdziemy jednego z najlepszych producentów folii w naszym kraju. 

Co ciekawe foie przeciwsłoneczne nie tylko ograniczają przedostawanie się promieni do wnętrza pomieszczeń, ale również ograniczają wzrost temperatury w okresie letnim oraz ucieczkę ciepła na zewnątrz podczas zimy. Jako, że jest to produkt o stosunkowo niskiej cenie, z pewnością powinniśmy się nim zainteresować, szczególnie jeśli mamy problem z nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń.