Decydując się na wakacje w kraju, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, bowiem nie wszystkie nadmorskie miejscowości są przystosowane do przyjmowania turystów i nie posiadają odpowiedniego zaplecza w postaci zadbanej plaży i atrakcji turystycznych. Wyjazd z przyjaciółmi planowałam od dawna i miałam czas, aby zastanowić się, które miasto spełni nasze oczekiwania, a ostatecznie wybór padł na najpopularniejsze Międzyzdroje. 

Wakacje w Międzyzdrojach 

pokoje nad morzem w MiędzyzdrojachPrzede wszystkim, bardzo mnie zdziwiło, że dokonując wszelkich rezerwacji kilka miesięcy przed wakacjami, miałam problem ze znalezieniem najlepszego i odpowiadającego nam noclegu. Pokoje nad morzem w Międzyzdrojach w większości były już zarezerwowane, a do wyboru pozostały domki wieloosobowe w nieco większej odległości od plaży. Jeszcze przed wyjazdem postanowiłam również zaopatrzyć całą naszą grupę w bilety na poszczególne atrakcje, aby nie okazało się na miejscu, że z którychś nie możemy skorzystać ze względu na nadmierną ilość gości. Tak też w pierwszej kolejności sprawdziłam ofertę Muzeum Figur Woskowych, które jest chyba najbardziej obleganą atrakcją przez turystów. Następnie przeczytałam informatory, aby dowiedzieć się o innych ciekawych miejscach i obiektach. Jeden dzień postanowiłam przeznaczyć na spa i inne zabiegi relaksacyjne, których dostępność też nie była już największa. Jako, że chcieliśmy postawić na aktywny wypoczynek, to zdecydowaliśmy się również wybrać na piesze wycieczki po Wolińskim Parku Narodowym. Oprócz tego zdjęcia zachęcały do obejrzenia Jeziora Turkusowego w Wapnicy, które kiedyś było kopalnią kredy. Oczywiście większość czasu i tak postanowiliśmy spędzić na plaży i popularnym molo, a przede wszystkim kąpiąc się w wodzie, na co mam nadzieję pozwoli nam ładna pogoda i wysoka temperatura. A chodząc po promenadzie nie sposób nie obejrzeć alei gwiazd, aby zrobić sobie klasyczne zdjęcia pamiątkowe. 

Międzyzdroje uchodzą za stolicę letnich wakacji, bowiem są idealnie przystosowane do przyjęcia nawet dziesiątek tysięcy turystów – w ciągu dnia liczne muzea, spa, dobre zaplecze gastronomiczne, a nocami kluby, zabawy na plaży i szerokie pasmo plaży nad morzem. Te czynniki zachęcają do wyboru tego miasta na wakacyjny odpoczynek, dlatego warto osobiście sprawdzić jego uroki i zalety. 

Kategorie: Turystyka