Dziewczynki uwielbiają konie. Te ogromne zwierzęta ze szczerymi, spokojnymi oczami emanują niesamowitą energią, która jest wyjątkowa również dla nastolatek. Tak więc wakacje w siodle spodobają się zarówno kilkulatkom, jak i licealistkom.

Lato z nauką jeździectwa

wakacje w siodleSzkółka jeździecka zapewni dziewczynkom niezapomniane wrażenia. Dodatkowo kilkutygodniowa przygoda z jeździectwem może przerodzić się w pasję na całe życie. Chociaż nazwa wakacje w siodle wskazuje na przyjemnie spędzony czas, to na dziecko czekają nie tylko przyjemności. Czas spędzony w stajni to również ciężka praca nad samodyscypliną oraz długa lekcja pokory względem zwierzęcia i jego potrzeb, której tak brakuje współczesnym nastolatkom. Konia do jazdy trzeba przygotować, a więc dziecko już od pierwszych chwil w stajni dowiaduje się jak szczotkować i karmić zwierzę. Kolejne lekcje, już w siodle też wiążą się z pracą fizyczną i skupieniem ponieważ dziecko musi zachować określoną postawę i dopasować swój ruch do rytmu kroków zwierzęcia. Ale kołysanie podczas jazdy konnej pozwala też poprawić koordynację ruchową, zwłaszcza lekkie problemy z równowagą. Ponadto kontakt ze skórą zwierzęcia oraz bujanie jakie odczuwa mały jeździec podczas poruszania się stępem pomaga dziecku wyciszyć się i pozbyć negatywnej energii jaką jest epatowane z ekranów telewizorów i komputerów lub podczas stresujących dni w szkole. Albo okazja na odreagowanie nieprzyjemnych zajść w kontaktach z rówieśnikami.

Bardzo ciekawie szkółkę jeździecką wykorzystał mój rozwodzący się znajomy. Aby nie stracić kontaktu z dorastającą córką zaproponował jej udział w wakacjach w siodle. Dziewczynce tak się spodobało, że w roku szkolnym też chciała odwiedzać szkółkę jeździecką i wizyty w stadninie stały się ich polem porozumienia.

Kategorie: Turystyka