Organizacja wesela nie jest rzeczą łatwą, gdyż wymaga zwrócenia uwagi na wiele z pozoru mało istotnych elementów. Niektóre z nich takie jak odpowiednia sala czy muzyka mogą zaważyć na ostatecznym efekcie w dniu ślubu. Dlatego też wiele przyszłych par młodych organizuje wesele z dużym wyprzedzeniem tak aby w tym wyjątkowym dniu niczego nie zabrakło, oraz by wszyscy zaproszeni goście jak najmilej wspominali całą zabawę. O czym zatem nie można zapomnieć organizując wesele?

Wymarzone miejsce czyli odpowiednia sala

Organizacja weselaPierwszą kwestią, którą należy ustalić planując wesele jest wybór odpowiedniej daty. Coraz więcej par decyduje się na wesele latem, główną tego przyczyną jest fakt, że taki termin zapewnia ładną pogodę, która podkreśli wyjątkowość całego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest także miesiąc coraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na wybór miesiąca mającego w nazwie literę r, co ma być według starego przesądu gwarancją szczęścia i trwałości związku. Organizacja wesela to także wybór odpowiedniego miejsca gdzie odbędzie się cała zabawa. Wybrana sala weselna powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jednym z głównych czynników, mających wpływ na wybór sali jest jej wielkość oraz wystrój. To właśnie od nich zależy atmosfera która będzie panowała podczas całej zabawy weselej. Dlatego też wybierając salę warto zwrócić uwagę w jakim stylu jest ona urządzona.

Odpowiednia muzyka – wybór dj na wesele

dj na weseleWedług portalu slub-wesele.pl kolejną ważną kwestią jest dobranie odpowiedniej muzyki, przy której będą bawić się nasi goście. Coraz więcej osób decyduje się na odejście od tradycyjnego zespołu muzycznego. Jest to spowodowane głównie faktem, iż takie zespoły są bardzo drogie a wykonywana przez nie muzyka nie zawsze jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Alternatywną okazuje się więc dj na wesele. Jest to osoba która dzięki posiadanemu doświadczeniu a także najnowocześniejszemu sprzętowi, jest w stanie samodzielnie poprowadzić całą zabawę weselną, tak aby wszyscy goście mogli się świetnie bawić. Głównym atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż nie wymaga ono dużych nakładów finansowych a jedynie koszty opłacenia jednej osoby. Dodatkowo za takim rozwiązaniem przemawia bark konieczności robienia przez dj przerw, dzięki czemu muzyka na weselu gra cały czas. Wybrany przez nas dj oprócz prezentowania muzyki zajmie się także przeprowadzeniem różnych zabaw czy oczepin, dzięki czemu wszyscy weselnicy będą zaangażowani w zabawę. Decydując na takie rozwiązanie warto przed weselem ustalić z dj playlistę, przy której zaproszeni przez nas goście będą się bawić. To właśnie od odpowiedniego wyboru rodzaju muzyki w dużej mierze będzie zależeć udane wesele. Dlatego też warto zadbać o zróżnicowanie gatunków muzycznych, tak by spełniały gusta wszystkich gości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na naszym weselu będzie grana muzyka najwyższej jakości.

Dusza towarzystwa czyli odpowiedni wodzirej

wodzirejCoraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest wodzirej na wesele. Taka osoba zajmie się przede wszystkim zabawianiem naszych gości, poprzez:

  • opowiadanie dowcipów,
  • odpowiadanie anegdot związanych z parą młodą,
  • prowadzeniem gier i zabaw weselnych.

Warto wcześniej ustalić z wodzirejem jak ma być poprowadzone wesele, co zapewni nam odpowiednie dobranie osoby tak aby spełniała nie tylko nasze oczekiwania lecz także dostarczała wszystkim weselnikom najwyższy poziom rozrywki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że naszych gości nie dopadnie nuda a w razie gdy tak się stanie, wodzirej zadba o to aby szybko powrócili do szalonej zabawy.

Pamiątkowe zdjęcie – właściwy fotograf weselny

Zdjęcia ślubneOstatnią rzeczą o której nie należy zapominać przy organizacji wesela jest fotograf. Na portalu e-wesele.pl można przeczytać, że to właśnie od niego zależy jakość pamiątek, które pozostaną na długie lata. Dlatego też wybierając fotografa powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na sprzęt jakim dysponuje, czas realizacji zamówienia a także posiadane doświadczenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze zdjęcia nawet po wielu latach będą powodować zachwyt. Zdjęcia ślubne powinny być wykonane w odpowiedniej scenerii, tak aby dodawała ona im uroku oraz niezwykłości. Dlatego też fotograf ślubny powinien być w stanie doradzić nam wybór odpowiedniego pleneru, w którym zostaną wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec

Organizacja niezapomnianego wesela wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, tak aby w jego dniu nie zaskoczyła nas żadna nieprzewidziana przeszkoda, mogąca negatywnie wpłynąć na przebieg całej zabawy. Warto pamiętać aby nie przesadzić z doborem wszystkich dodatków, gdyż mogą one przyćmić to co jest najważniejsze, czyli miłość dwojga młodych ludzi.  

Kategorie: Imprezy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder