Styl glamour to jeden z najbardziej popularnych stylów wystroju wnętrz, w ostatnim czasie. Niektórym kojarzy on się z elegancją, a niekiedy słyszy się, iż styl ten jest przerysowany i nonszalancki. Glamour to jednak styl bardzo eklektyczny, który opiera się na wykorzystaniu przedmiotów teoretycznie do siebie nie pasujących. Łączy on klasyczne, barokowe meble z lakierowaną i białą powierzchnią nowoczesnych komód i konsol. To zapewnia stworzenie wnętrza luksusowego i niezmiernie lekkiego w swoim wyglądzie. Niesamowite połączenia, jakie zawrzeć można w mieszkaniu nadają mu lekkości oraz wyrazistości. Ten rodzaj wystroju powszechnie ujrzeć można w magazynach promujących nowoczesne wnętrza. Styl ten jest wiodący, z pewnością może on konkurować ze stylem skandynawskim, który również jest teraz na podium.

Kreator wnętrz – projektant z pasją

Kreator wnętrz Chcąc skorzystać z usług projektanta wnętrz wybrać powinni takiego, który będzie brał pod uwagę nasze upodobania i prośby, który z pasją podejmie się wyzwania przemienienia danego wnętrza. Projektant wykonać powinien:

  • pomiar powierzchni,
  • dobór materiałów z uwzględnieniem budżetu,
  • projekt architektoniczny oraz 3D.

Według informacji z deccoria.pl po dokonaniu powyższych czynności i przystąpieniu do wykonywania inwestycji, projektant powinien również:

  • koordynować projekt,
  • prowadzić nadzór autorski,
  • dysponować kontaktami do poszczególnych dostawców oraz wykonawców.

Działanie projektanta powinno opierać się na strategicznym myśleniu oraz szybkim podejmowaniu decyzji, które bezpośrednio wiążą się z jak najlepszym wykonaniem zadanego projektu. Wykonawcy natomiast powinni stosować się do zaleceń osoby projektującej i koordynującej proces budowy lub remontu. W projektowaniu wnętrz pomocy z pewnością będzie kreator wnętrz. Kreator jest niezawodnym programem podczas tworzenia wnętrza według marzeń i próśb klientów. Sam zleceniodawca może zaplanować wygląd swojego pomieszczenia, aby później uzgodnić to z projektantem oraz aby ten miał pogląd na upodobania swojego klienta.

Funkcjonalny wystrój wnętrza – kominki narożne i ekologiczne

nowoczesny kominekStyl glamour to nie jedynie przyjemne dla oka wnętrza, to przede wszystkim funkcjonalność. Jednymi z takich przedmiotów wyposażenia mieszkania są kominki narożne, które doskonale spajają pomieszczenia i ozdabiają wnętrze równocześnie je ogrzewając oraz biokominki. Kominki ekologiczne są niezwykle modne, do ich posiadania nie potrzebne są ani kominy, ani przewody. Cechą wyróżniająca styl glamour jest błysk. Refleksy świetlne oraz błyszczące tkaniny, takie jak obicia, poszwy oraz obrusy są nieodzownym elementem. Dlaczego więc nie dodać błysku w postaci płonącego ognia. Kominki narożne pasują do wnętrz glamour ze względu na swój nietuzinkowy wygląd, wyróżniają się tak samo jak wszystkie wszelkie elementy wystroju mieszkania.

Eleganckie i nowoczesne oświetlenie – kryształowe żyrandole

kryształowe żyrandoleOświetlenie w wcześniej wspomnianym stylu to połączenie nowoczesności z klasycznym wydaniem nawiązującym do dawnych trendów. Lampy wiszące łączą ze sobą wszelkie cechy, zarówno prostotę, elegancje, jak i nowoczesność. Ciężkie stalowe lampy będą tak samo idealnie współgrały z wnętrzem jak lekkie w formie lampy ozdabiane kryształkami bądź lusterkami. Lampy imitujące starodawne żyrandole na świece, również będą doskonale pasowały do wnętrza wykończonego w tym niekonwencjonalnym stylu, łączącym wszelkie cechy romantyzmu, nowoczesności, jak również klasyki. Kryształowe żyrandole w zestawieniu z meblami wykończonymi na tak zwany wysoki połysk stworzą niepowtarzalny nastrój. Wnętrze będzie wyglądać elegancko. Do takiego rodzaju oświetlenia dobrać można podobne lampy stojące, jak i kinkiety naścienne. Taki żyrandol swoją formą wypełni zarówno przestrzeń w salonie, jak i w sypialni, tworząc fascynujący klimat.

Geneza stylu glamour – rozwój i nowoczesność

styl glamourWedług artykułu na popularnym portalu www.homebook.pl styl glamour w żaden sposób nie jest jednoznaczny, lecz są w nim zwarte takie elementy, które znajdują się w prawie każdym domu miłośników tego stylu. Masywne pikowane kanapy, które swoim wyglądem przypominają królewskie sofy, skórzane fotele, błyszczące tkaniny oraz bardzo zdobne żyrandole. To wszystko połączone z nowoczesnymi krzesłami i grafikami na ścianach tworzyć będzie niepowtarzalny charakter. Splendor i luksus wkracza na powierzchnie glam domów w przenośni, jak i dosłownie. Dominuje tutaj kolorystyka w ciepłych barwach, głównie fiolety, róże i beże. Dopełnienie tworzą lutra w szerokich, masywnych ramach oraz ciekawe obrazy. Jeżeli róże i fiolety nie są kolorystyką odpowiednią do upodobań nie należy się martwić, ponieważ glamour to również jasne barwy, a także nie są to jedynie ciężkie meble w stylu barokowym. Glamour może występować również w nieco unowocześnionej wersji. Nowoczesne, proste i białe meble wraz z kryształowymi żyrandolami i świecznikami będą tworzyć unikalny wystrój aranżacji.

Podsumowanie

Styl glamour oprócz bycia eleganckim jest również nowoczesny. Tworzą go zarówno masywne drewniane meble w stylu barokowym, jak i białe, połyskujące meble z sieci szwedzkich sklepów. Same meble jednak nie będę tworzyć stylu, glamour to przede wszystkim przepych i blichtr. Stanowić go będą kryształowe żyrandole, pikowane sofy oraz bogato zdobione ramy luster i obrazów. Ten styl to również świece, kominki oraz atłasowe dodatki. Jest on dla osób, które tak naprawdę nie wiedzą w jakim klimacie chciałby utrzymać swoje mieszkanie. Eklektyzm tego stylu zapewnia predyspozycję do przenikanie się wielu możliwości. Wykonanie aranżacji z wykorzystaniem elementów glamour może być kosztowne, jeżeli jednak posiadamy stare meble, poddać je możemy renowacji. To z pewnością obniży koszty wykonania. Styl glamour jest przede wszystkim przytulny i niepowtarzalny. 

Kategorie: Dom

1 komentarz

Karolina · 10 maja, 2017 o 12:04 pm

Czasem wystarczy zmienić mało we wnętrzu, a stanie się ono bardziej luksusowe, a jego wygląd będzie nowoczesny. Wystarczy dokupić jakieś elementy dekoracyjne czy pomalować ściany lub położyć tapetę.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder