Wybierając prezent dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim prowadzony przez niego tryb życia. Współcześnie dużym problemem okazuje się fakt, że dzieci większość swojego wolnego czasu poświęcają na grze w gry komputerowe, co negatywnie wpływa na ich zdrowie. W takim wypadku wybór prezentu okazałby się łatwy, ponieważ wystarczyło by kupno najnowszej odsłony ulubionej gry naszej pociechy. Co jeśli nasze dziecko bardziej od siedzenia przy komputerze woli aktywnie spędzać czas wolny?

Aktywny brzdąc

RowerekW przypadku gdy jesteśmy rodzicami małego dziecka, które uwielbia harcować po całym domu, idealnym rozwiązaniem może okazać się wybór jeździka. Są to zabawki przypominające różnego typu pojazdy, które umożliwią naszemu dziecku, szybkie przemieszczanie się po domu, dostarczając mu wiele radości i wrażeń. Na rynku dostępny jest szeroki wybór takich zabawek, posiadających przeróżne kolory i kształty a także takie związane z bohaterami bajek. Kolejnym dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup pokojowej huśtawki, która umożliwi huśtanie bez wychodzenia z domu. Decydując się na taki prezent należy zwrócić szczególną uwagę, czy wybrany przez nas przedmiot posiada odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, tak aby podczas zabawy naszemu dziecku nie stała się krzywda. Jeśli wymienione rozwiązania nie spełnią oczekiwań nas samych i naszego dziecka, to według portalu www.zabawkowicz.pl możemy pomyśleć na przykład o:

  • mini rowerkach biegowych
  • konikach na biegunach
  • domowych zestawach do gry w kręgle

Te oraz wiele innych zabawek uprzyjemnią czas, który nasze dziecko spędza w domu, dostarczając mu przy tym dużo radości i świetnej zabawy w której będziemy mogli uczestniczyć.

Zabawa na świeżym powietrzu

domek do ogroduW przypadku gdy posiadamy własny ogród w którym nasze dziecko uwielbia spędzać czas na różnego typu zabawach, powinniśmy pomyśleć o zakupie zabawek ogrodowych dla dzieci. Są to przeróżne przedmioty umożliwiające aktywną zabawę. Według informacji ze strony krasnal.sklep.pl jednymi z najczęściej wybieranych przez rodziców zabawek są zjeżdżalnie little tikes, umożliwiające naszemu smykowi zjeżdżanie, bez konieczności wychodzenia na plac zabaw. Takie zabawki są wykonane zazwyczaj z plastiku, dzięki temu mamy pewność, że bawiąca się nasza pociecha nie zahaczy o żadną ostrą krawędź. Kolejnym dobrym pomysłem na prezent okażą się klasyczne piaskownice w których dziecko będzie mogło budować przeróżne figury z piasku. W tym wypadku warto zwrócić uwagę aby znajdujący się w niej piasek był jak najczęściej wymieniany oraz chroniony przed dostępem zwierząt, które mogłyby spowodować, iż dziecko podczas zabawy złapie groźną dla jego zdrowia infekcję. Uzupełnieniem ogrodowego placu zabaw mogą okazać się mini domki w których nasza pociecha będzie mile spędzała czas. Podstawową rzeczą o której należy pomyśleć jest to aby podczas zabaw na świeżym powietrzu dziecko było pod stałą kontrola osoby dorosłej, gdyż nawet najlepsze zabawki mogą okazać się dla niego zagrożeniem.

Mały cyklista

rower dla dzieckaJeśli nasz smyk uwielbia wszelkiego typu pojazdy którymi może się poruszać, idealnym prezentem okażą się na przykład rowerki dla dzieci, dzięki którym nauczy się ono umiejętności jazdy jednośladem. Warto pamiętać aby decydując się na taki prezent dopasować wielkość rowerka do wieku naszego dziecka. Jeśli szukamy alternatywy dla tego typu pojazdów, mogą się nią okazać hulajnogi. Na portalu parenting.pl można przeczytać, że dzięki nim nasza pociecha nie tylko spędzi miło czas lecz także poprawi swoją kondycję ruchową. Jeżeli posiadamy dziecko które potrafi już samodzielnie jeździć na rowerze, możemy kupić mu rolki. Sprawdzą się one podczas rodzinnych spacerów po parku, gdzie nasza pociecha będzie mogła doskonalić utrzymanie równowagi.

Zapalony podróżnik

plecak turystycznyGdy mamy starsze dziecko lubiące częste podróże, idealnie dopasowanym prezentem okażą się plecaki turystyczne dla dzieci. Według strony sklepu www.dreptaki.com.pl, który oferuje takie plecaki, umożliwią one zabranie niezbędnych rzeczy na przykład na wycieczkę szkolną. Są one zazwyczaj dopasowane swym rozmiarem do poszczególnych grup wiekowych, tak aby nasza pociecha posiadała komfort jego noszenia. Myśląc o dodatku do takiego plecaka, powinniśmy rozważyć zakup śpiwora turystycznego dla dzieci. Zapewni on przede wszystkim ciepło podczas rodzinnych wyjazdów pod namiot. Przy doborze takich prezentów warto zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego zostały one wykonane aby był on jak najbardziej wytrzymały.

Podsumowując

Jak widzimy wybór prezentu dla aktywnego dziecka stanowi nie lada wyzwanie. Przy jego zakupie, powinniśmy zwrócić uwagę na materiały z których został on wykonany. Warto jednak pamiętać aby dopasować go do wieku i zainteresowań naszego dziecka. Dobrze wybrany prezent sprawi ogromną radość naszemu smykowi, która dla rodzica jest najważniejsza.  

Kategorie: Prezent

1 komentarz

Madzia · 14 kwietnia, 2017 o 11:36 am

Dla dzieci ciężko coś znaleźć, co by go zainteresowało na dłużej, dlatego jakieś rowerki, hulajnogi czy deskorolki to świetny pomysł na prezent.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder