• Weekend w Trójmieście – to z pewnością brzmi fajnie. Tym razem jednak do Sopotu wybierałem się nie na urlop, a w sprawach służbowych, więc aż tyle beztroski nie było. Choć z drugiej strony i tak planowałem nawet krótki spacer po deptaku oraz po molo. Być w Sopocie i nie zobaczyć morza? Ta opcja nie wchodziła w grę. Dwudniowa konferencja na szczęście nie była zaplanowana od rana do wieczora, więc miałem możliwość skorzystania z wolnego czasu.

Nocleg w sopockim apartamencie

sopot apartament przy deptakuByła możliwość nocowania w hotelu, w którym odbywała się konferencja, ale wolałem wybrać inną opcję. Chciałem znaleźć coś bliżej plaży, w końcu planowałem pospacerować po tamtych okolicach. Jeśli idzie o sopot apartament przy deptaku jest znakomitą opcją, w końcu to reprezentacyjne miejsce miasta. Blisko stąd do najważniejszych punktów tej miejscowości. Oczywiście komfort to rzecz najważniejsza. Nie chodzi tylko o bliskość morza, ale także wyposażenie czy udogodnienia. Rezerwując nocleg w tej okolicy, można być pewnym doskonałych warunków mieszkaniowych. Tak też było w moim przypadku. W zasadzie nie potrzebowałem luksusów, a zależało mi tylko na krótkim spacerze w stronę morza i po molo. Budzenie, ogród, telewizor, Internet – to wszystko było do dyspozycji. Jeśli idzie o posiłki, to przy deptaku oraz w jego bliskiej okolicy znajduje się mnóstwo miejscówek, gdzie można dobrze zjeść. To kolejny argument za nocowaniem w tym regionie. I jeszcze o jednym muszę wspomnieć. Tym razem do Trójmiasta wybrałem się pociągiem, a nie samochodem. Dlatego ważne było dla mnie, aby miejsce noclegowe znajdowało się w stosunkowo niewielkiej odległości od dworca kolejowego. W tym wypadku było to naprawdę bardzo blisko. Nawet zdecydowałem się na przejście tego odcinka pieszo i wcale nie czułem trudów związanych z niesieniem bagażu.

Podsumowując, wyjazd do Sopotu na konferencję można uznać za udany. Na plus zaliczam zarówno kwestie zawodowe, jak również sam pobyt. Szczególnie miejsce noclegowe przypadło mi do gustu. Znakomita miejscówka, blisko dworca i plaży oraz molo. Dzięki temu mogłem ciekawie spędzić czas po godzinach spędzonych w sali konferencyjnej. Spacer po molo, kolacja przy plaży i to w miejscu, które cały czas tętni życiem. To naprawdę był świetny wyjazd.

Kategorie: Turystyka