W momencie kiedy wchodziły na rynek terminale płatnicze, to aby móc dokonać płatności kartą, trzeba było dokonać zakupów na dość wysoką kwotę. Obecnie możemy płacić kartą nawet za transakcję w wysokości jednego złotego, bo nie ma dodatkowych opłat.

Jak się obsługuje terminal płatniczy?

terminale płatnicze gdańskKiedy w sklepie instalowany jest nowy terminal, to cały personel sklepu, który obsługuje klientów, musi zostać przeszkolony w kwestii obsługi. Wymaga on podłączenia do sieci zasilającej i może też być podłączony do kasy fiskalnej. Większość modeli potrzebuje stałego połączenia z internetem, ponieważ w trakcie dokonywania płatności, terminal łączy się z bankiem klienta i prosi o potwierdzenie. Nowoczesne modele mają funkcje zdalnego łączenia się dzięki funkcji WiFi, lub Bluetooth. Jeżeli chcemy mieć w sklepach dobre terminale płatnicze Gdańsk jest miastem, w którym kupimy je w sklepach posiadających wyposażenie sklepów. Terminal głównie służy do przyjmowania płatności w formie bezgotówkowej, ale można też z niego dokonywać doładowań telefonicznych, pod warunkiem, że dany model posiada taką funkcję. W momencie dokonania zakupu przez klienta, sprzedawca musi najpierw podać na klawiaturze terminala kwotę, jaka ma być ściągnięta z konta, zatwierdza ją i czeka na potwierdzenie z banku. Jeżeli karta umożliwia dokonanie płatności, to terminal drukuje potwierdzenie i zatwierdza transakcję. Obsługa jest bardzo prosta, bo posiada on duży wyświetlacz i widoczne przyciski. W razie problemów, zawsze można się kontaktować z pomocą techniczną.

Każdy terminal płatniczy ma swoją żywotność i po pewnym czasie należy go wymienić na nowy model. Zakup terminala to koszt rzędu kilkuset złotych, które na pewno się w szybkim czasie zwrócą, bo zyskamy więcej klientów preferujących taki sposób zapłaty.

Kategorie: Handel