Zdecydowana większość deweloperów zaczyna sprzedawać mieszkania, domy czy lokale usługowe już na etapie rozpoczęcia budowy osiedla. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ potrzebują dodatkowych środków na realizację całej inwestycji. Trzeba jednak w jakiś sposób zachęcić przyszłych klientów do zakupu nieistniejących przecież jeszcze nieruchomości. 

Wizualizacje dla firm deweloperskich 

wizualizacje deweloperskieW takiej właśnie sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zlecenie zewnętrznym firmom realistycznych wizualizacji, które przedstawiają osiedle mieszkaniowe czy domów szeregowych lub jednorodzinnych. Mowa tutaj zarówno o przedstawieniu wnętrza, jak i zewnętrznej strony nieruchomości wraz z podwórkiem, skwerem i parkingami dla przyszłych mieszkańców. Najważniejsze, aby znaleźć doświadczonego i utalentowanego projektanta wykonującego wizualizacje deweloperskie. Tego typu projekty często decydują o tym czy potencjalni kupujący zdecydują się na wybór danego lokalu. Wizualizacja pokazuje bowiem rozmieszczenie mieszkania, lokalu lub domu oraz pokazuje przykładowe aranżacje, które często służą w późniejszym czasie za inspiracje podczas wykańczania własnej przestrzeni. Im dokładniejsza wizualizacja, tym większe zainteresowanie daną ofertą. Takie projekty są także tworzone w przypadku starych budynków dostępnych na sprzedaż – właśnie wizualizacje są w stanie pokazać innym ich potencjał i pomysł na zagospodarowanie dostępnych przestrzeni użytkowych.

Koszt wizualizacji 3D jest ustalana indywidualnie i zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości zlecenia. Inne ceny obowiązują dla deweloperów, którzy zlecają sporą liczbę projektów, a inne w przypadku osób prywatnych, które jedynie chcą zamówić pojedynczą wizualizację dla działki, mieszkania czy domu na sprzedaż.