Prawidłowy rozwój naszego dziecka jest w dużej mierze podyktowany przez odpowiedni rodzaj obuwia oraz wkładki, która jest w nim umieszczona. Nowoczesne wkładki ortopedyczne umożliwiają prawidłowy rozwój dziecięcej stopy, co zapobiega różnym chorobom, a także wymusza odpowiedni rozwój mięśni. Dzięki odpowiedniej wkładce możliwe jest także umożliwienie odpowiedniego ustawiania nogi podczas chodzenia.

Rodzaje i funkcje wkładki ortopedycznej oraz profilaktycznej

wkładki profilaktycznePodstawową funkcją wkładki w typie profilaktycznym jest przede wszystkim supinacja płaskostopia oraz koślawości. Dzięki temu, że wkładki profilaktyczne są wykonane ze starannie wykonanej pianki lateksowej, możliwe jest bardzo dobre podparcie dziecięcej stopy i uniemożliwienie jej nieprawidłowego skręcenia w obuwiu. Zatem wkładki tego typu spełniają funkcję stabilizującą i wymuszająca właściwe ustawienie stopy w obuwiu. Kolejnym bardzo ważnym elementem ich działania jest stabilizacja drgań, a co za tym idzie wyeliminowanie uczucia zmęczenia stopy podczas chodzenia. Zastosowanie tych wkładek jest więc podstawowym elementem wyeliminowującym możliwość powstawania schorzeń dziecięcych, które mają bezpośredni wpływ na dorosłe życie. Odpowiednio wczesne zdiagnozowanie schorzenia oraz wdrożenie środków zapobiegawczych w postaci wkładek, może mieć kluczowy wpływ na zdrowie dziecka i jego późniejsze życie zawodowe oraz rodzinne.

Zastosowanie wkładek ortopedycznych i profilaktycznych musi być poprzedzone diagnozą lekarza, a ich kupno skonsultowane z osobą odpowiedzialną za leczenie dziecka. Jeżeli chcemy kupić dobrej jakości wkładki, możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych, które posiadają szeroki oraz przejrzysty asortyment różnych artykułów ortopedycznych dla dzieci.