Herbata jest to napój gorący podawany najczęściej do śniadania i kolacji. Jest to napar przyrządzony z pąków i roślin. Taki napój schłodzony odpowiednio nadaje się na letnie, ciepłe wieczory, jednak najczęściej sięgamy po niego podczas zimnych jesiennych dni, ponieważ rozgrzewa nasz organizm. Wyróżniamy różne rodzaje herbat.

Różne herbaty  świata

Roślinę herbaty przycina się do małego krzewu, poczym zbiera się liście i suszy. Podczas procesu fermentacji nabiera ona odpowiedni aromat. Od tego procesu zależy jaka to będzie herbata. Herbata oprócz walorów smakowych ma także wiele innych właściwości. Systematycznie spożywany taki napar opóźnia starzenie, pomaga dbać o zdrowy wygląd skóry, chroni serce, przyśpiesza trawienie dzięki czemu możemy cieszyć się szczupłą sylwetką. Wyróżniamy herbatę czarną, zieloną, czerwoną, białą oraz żółtą. Wszystkie te napary mają aromatyczny smak i dobrze wpływają na zdrowie. Herbata zielona jest bardzo często spotykana, ponieważ uważa się ją za najzdrowszą, ma mniej kofeiny niż herbata czarna. Dzięki czemu jej smak jest łagodniejszy, przyjemniejszy można go wzbogacić owocem na przykład pomarańczem. Jej barwa jest zielono cytrynowa. Chroni ona serce, obniża ciśnienie, działa przeciwwirusowo, posiada składniki, które opóźniają starzenie. Jej smak jest łagodny. Można ją kupić we wszystkich sklepach spożywczych. Jednak jeśli zależy nam na najlepszej produkcji można wpisać w wyszukiwarkę hasło „herbata zielona sklep” tam znajdziemy najlepsze sklepy ze zdrowotną herbatą.

Napój gorący jakim jest herbata jest bardzo korzystny, ma wiele właściwości zdrowotnych. Działa odprężająco. Świetnie nadaje się na zimne wieczory. Można ją kupić w sklepie spożywczym, a także w sklepach typowo herbacianych. Cena herbaty zielonej wynosi około ośmiu złoty.